AKP'nin Modern Müslümanlık Anlayışı

Son dönemde yaşanan olayları uzaktan uzaktan seyrederken Erdoğan Bey’i ağlarken gördüm. Güldüm.. Çok komik ağlıyor.  14 aylık kardeşimin yalancıktan ağlaması daha inandırıcı geliyor bana. Öyle ya bizimki en azından tutarlı ağlıyor. Nerede su görse su için ağlıyor. Nerede kumanda görse kumanda için ağlıyor. Ama Erdoğan Bey öyle mi ?

Müslüman Kardeşlerin liderlerinden birinin kızının olaylarda hayatını kaybetmesi üzerine bir babanın kızına yazdığı mektubu okuyor ve ağlıyor Sayın Erdoğan.. Sanki başbakanlığını yapmakta olduğu devlet için, yıllardır ekmeğini yediği vatan için canını vermiş, henüz 20 yaşında olan bir delikanlının mezar taşında ki dörtlüğü okumuşcasına ağlıyor.. Sanki Çinliler tarafından çocuğunun  gözü önünde katledilen bir baba için ağlıyor. Sanki Bursa’nın İnegöl ilçesinde üzerine kaynar su dökülen, götürüldüğü hastaneden Kocaeli Devlet Hastanesine sevk edilen ancak kendisinin Bursa’da olması ve ambulansın kendisine tahsis edilmesi yüzünden 5 saat ambulans beklemek zorunda kalan 9 aylık günahsız yavrucak için ağlıyor. Ama pardon ya Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ne zaman Türkiye için ağladı ki ?? Gerçi neden ağlasın ki ? Türkiye Cumhuriyeti tabelasından bile rahatsızlık duyan bir adam sırf başbakanlığını yapıyor diye neden üzülsün ki Türkiye’nin acısına ? Öyle ya o profesyonelce işini yapıyor. Sonuçta eski topçulardan. Oynadığı takımı tutmak zorunda değil adam.

Yılmaz Özdil Bey’in yazmış olduğu bir yazıyı paylaşmak istiyorum sizlerle.

” Yas’ıklar olsun

Askeri konvoya saldırıldı, 10 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, başbakanımız uçağa atladı, eşi, kızları, damadı, Nihat Doğan, Ajda Pekkan, Muazzez Ersoy ve Sertab Erener’i yanına aldı, Somali’ye gitti, “burada insanlık test ediliyor, vicdanlara sesleniyorum” dedi, Ajda’yla Sertab moral dansı yaptı.

Karakol basıldı, 8 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, dışişleri bakanımız uçağa atladı, başbakanımızın eşi ve kızıyla birlikte Myanmar’a gitti, Arakan Müslümanlarına sarılıp ağladılar.

*Aktütün basıldı, 15 şehit vardı, cenazelerin toprağa verildiği gün, AKP milletvekili oğluna stadyumda sünnet düğünü yaptı, ulaştırma bakanımız kirve oldu, AKP logolu pasta kesip, halay çektiler.

*

Siirt’te helikopter düştü, 17 şehit vardı, dışişleri bakanımız yaralıları ziyaret için Gazze’ye koştu, Hamaslılara sarıldı, hıçkıra hıçkıra ağladı, yürekler parçalandı.

*

Cephanelik patladı, 25 şehit vardı, AKP’nin valisi AKP’nin generaline sucuk hediye etti, “hayat devam ediyor, acımız var diye ara mı verelim” dedi. AKP’nin sözcüsü “yadırganacak bi şey yok, lokum bile ikram edilir” diye tasdik etti.

*

Reyhanlı havaya uçuruldu, 53 insanımız hayatını kaybetti, o gece, AKP milletvekili oğlunu evlendirdi, TBMM başkanımız, AB bakanımız, anayasa mahkemesi başkanımız katıldı, AKP milletvekili duygularını tivitır’a döktü, “yaşanan elim olay düğünümüzün tadını kaçırdı” diye yazdı.

*

AKP, Mısır için yas ilan etti.
AKP’li belediyelere genelge gönderildi, şehitlere dikkat çekildi, “kardeşlerimizin acısını paylaşmak için hassasiyet gösterin, eğlenceleri iptal edin” denildi.

*

E merak ediyor insan tabii.
Onlar Müslüman kardeşler de…
Bizimkiler Budist kardeş mi? ”

Her şeyi özetlemiş Yılmaz usta. Mısır için ağlamasına bir şey dediğim yok elbette. Ama kıskanıyorum be recep amca..

E biraz bu tarafa da bak artık.. Bize yol yaptın tamam teşekkür ederiz. Bize köprü yaptın tamam teşekkür ederiz. Bize içinde dandik bir eğitimde versen okul yaptın tamam bunun içinde teşekkür ederiz. Recep amca azıcık bizimle de ilgilen be.. Biraz bize de değer ver..

Sen biliyorsun ama ben yinede hatırlatayım. ” Şüphesiz ki ALLAH, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalığı ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğütler verir ” Nahl Suresi 90. Ayet

Komşunun evine beraber yardım ederiz recep amca. Ama aynı zamanda bizim evede biraz baksak mı ne dersin ?

 

Kürşad ALTAN
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>