Blog Yazılarım Okunmuyor Ne Yapmalıyım ?

Blog yazarı mısınız? Yazdığınız yazıların binlerce insana ulaşmasını mı istiyorsunuz? Bu konuda yapmanız gereken biraz tanıtım olacaktır. Bu başlığımız altında anlatacağımız servisler ile birlikte hem bloğunuzu tanıtabilir hem de SEO adına küçük çapta çalışmalar yapabilirsiniz. Son algoritmalar ile birlikte sosyal medyanın önemini kavradık. Aynı şekilde, backlink faaliyetlerindeki doğallığın önemini gördük. Tanıtım aşamasında yapacağınız çalışmaların doğal olması koşulu ile hem arama sıralamalarında üst sıralara yerleşebilecek hem de bloğunuzun tanıtımını yapabileceksiniz.

dijital-seo

Sosyal Medyayı Aktif Kullanın

Blog yazılarınızı tanıtmak konusunda tercih edeceğiniz adreslerin başında sosyal medya servisleri gelmektedir. Facebook, twitter, Google plus ve linkedin gibi servisler üzerinden sitenizi tanıtabilir ve basit çapta SEO çalışması yapabilirsiniz. Facebook sayfasına vereceğiniz reklam ve tanıtım paylaşımları ile ziyaretçi çekebilirsiniz. Bunun için herhangi bir facebook sayfası ile anlaşabileceğiniz gibi kendi facebook sayfanızdan da gidebilirsiniz. Aynı şekilde twitter üzerinden de bloğunuzu tanıtan tweetler atabilirsiniz. Google plus ve diğer sosyal ağlardan da yapacağınız paylaşımlar tanıtım konusunda size değer katacaktır. Sizin paylaşımlarınızın dışında, ziyaretçilerin de paylaşımları önemlidir. Yani, sitenize koyacağınız sosyal ağ paylaşım butonları ile ziyaretçileriniz konularınızı paylaşırsa size büyük bir getirisi olacaktır. Bunun için ise olabildiğince ziyaretçiye uygun, kaliteli içerikler üretmek gerekiyor. İlgi çekici ve paylaşmaya yönlendirici içerikler ile sosyal medyaya hükmedebilmeniz mümkündür.Forum ve Alakalı Platformlar

Tanıtım konusunda faydalanabileceğiniz diğer adresler ise forumlardır. İçeriklerinizi alıntı şeklinde paylaşarak, kaynak belirterek sitenize yönlenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde SEO konusunda da az da olsa faydalı işler ortaya koyabilirsiniz. Örneğin, teknoloji üzerine yazdığınız bir bloğunuz var. İçeriklerinizi teknoloji forumlarında yayınlayarak veya yayınlanan içeriklere yorum atarak bloğunuzu tanıtabilir ve ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu şekilde ülkemizde onlarca kaynak forum bulabilirsiniz.

Reklamlar ile Hedef Kitle

Diğer bir tanıtım şeklimiz ise reklamlar üzerinedir. Google adwords, facebook reklamları veya twitter reklamlarını kullanarak başta Google aramaları olmak üzere pek çok alanda kendi sitenizi tanıtabilirsiniz. Tabi bunun için de belli bir bütçeye ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca kendi kategorinizle ilgili sitelere banner reklam vererek de sitenizi tanıtabilmeniz mümkündür. Banner reklamın dışında RSS reklamı da son zamanlarda sıkça kullanan reklam çeşitleri arasında yer almaktadır.

Blogger.Burda.Site - Blog Açmak İçin Gerekenler Burda Bize Yazın
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>