Erdal Tosun Hayatını Kaybetti

30.11.2016 günü sabah saatlerinde Sarıyer Büyükdere Caddesi Jandarma Komutanlığı Kavşağı’nda gerçekleşen kazada, kontrolünü kaybeden araç Erdal Tosun’un bulunduğu aracın üzerine düştü. Gerçekleşen acı kazada Tosun aracın içinde sıkıştı ve kurtulmaya çalışsa da hayatını kaybetti. Haberi alan eşi İlknur Tosun ve kızı Zeynep Kiraz Tosun’un yanı sıra bir çok yakını hastaneye akın etti.

erdal-tosun

Sabah 06:30 civarında gerçekleşen kazada 34EJ8342 plakalı şoför henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı orta refüje çarptıktan sonra takla atmaya başladı. Bu sırada Tosun’un bulunduğu 34UJ3409 plakalı aracın üzerine düştü. Erdal Tosun yönetiminde bulunan aracın tavanına düşen araç neden ile içeride sıkıştı ve hastaneye kaldırılamadan hayatını kaybetti. Erdal Tosun’un cansız bedeni ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.Erdal Tosun Kimdir?

9 Nisan 1963 Sarıyer’de dünyaya gelen Erdal Tosun oğlu ülkemizin önemli sanatçılarından birdir. Sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğu yaparak oyunculuğu ile herkesin beğenisini almayı başarmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Tiyatrosu’nda görev yapan Erdal Tosun, son olarak BKM’de sanatını icra ettirmeye devam etmiştir.

İlk olarak 1985 yıllında Kranfilli Naciye adlı filmde rol alan Tosun günümüzde ise bir çok ünlü filmde oynamıştır. Gora, Organize İşler Bunlar, Vizyontele, Maskeli Beşler, Küçük Esnaf, Gönül Yarası, Kutsal Damacana gibi bir çok filmde rol almıştır. Aynı zamanda dizilerde oldukça sık görülmektedir. 30.11.2016 Çarşamba günü ise gerçekleşen kaza sonucu hayatını kaybetmiştir.

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-erdal-tosun-hayatini-gundem-2353488/
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>