Farazi V Kayra – Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum şarkı sözleri

Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum, Farazi V Kayra’nın Hayalet Islığı albümünün 5. parçasıdır. Daha doğrusu 4. ve 6. şarkı arası geçen skittir.

Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum skiti, Yavuz Tuğrul’un yazıp yönettiği ve başrolünde Şener Şen ile Şevket Altuğ’un bulunduğu 1992 yapımı Gölge Oyunu filminden alınmışır.

Türkçe Rap’in entellektüel tarafında başarılı işler çıkartan Farazi V Kayra‘nın böyle bir skiti tercih etmesi çok hoş olmuş. Liriklerindeki derinlikten genel kültür seviyesini anlayabileceğiniz Kayra, şarkılarında sürekli olarak geçmişe vurgu yapar. Bu nedenle geçmişin silemeyeceği filmlerden Gölge Oyunu ve Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum skiti, Kayra‘nın ölüm merkezli liriklerinin üzerine tam oturmuş.

Farazi V Kayra‘nın şarkılarını yazıya döktüğümüz gibi skitte geçen sözlerin anlaşılabilir kısımlarını da yazıya dökmek istedik.

 Farazi V Kayra & Vinyl Obscura – Mevsim Olmayan Mekanlar l Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum şarkı sözleri

– çevirme, aynı bir şey için çevirme. ben fotoğrafta yüze bakamam.
+ niye ?
– anlatırım ama dalga geçmek yok. kimseye söylemeyeceksin, söz mü ?
+ söz.
– ben fotoğraflarda ölümü görüyorum.
+ ne ?!
– ölümü görüyorum.
+ hangi ölümü ?
– fotoğrafını çekeceğim kişi hemen ölecekse, görüyorum.
+ hadi lan saçmalama.
– bak sen de inanmadın. doktorlar da inanmadı ama öyle. üç yıl evvel bir adamın fotoğrafını çektim. tam sayfa basarken birden ürperdim. içimden bir ses bu adam ölecek dedi. tabii ki bildim, adam kapıdan çıkarken kalp krizi geçirdi, oracıkta öldü.
– artık yaşayan hiç bir kimsenin fotoğrafına bakamıyorum.

Farazi V Kayra, Hayalet Islığı albümü öncesi Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum skitini paylaşarak Hayalet Islığı’nın tanıtımını yapmıştı.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>