2. TEOG Sınavı Ne Zaman Yapılacak ? TEOG Sınavının Tarihi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı kısaca TEOG 2. oturumu Nisan ayında gerçekleşecek. TEOG sınavı ne zaman yapılacak cevabı verildi ve öğrenciler kendilerini hazırlamaya başladılar. Ortaokullu öğrencilerin geleceklerini ciddi bir şekilde etkileyecek olan eğitim hayatlarında kaliteli bir liseden mezun olmaları gerekiyor.  Bunun yolu da TEOG sınavı ile başarılı bir kuruma yerleşmek. 2. TEOG sınav tarihleri net olarak belli oldu ve ay sonunda gerçekleşmesi bekleniyor. Öğrenciler sınavı için tüm hazırlıkkları yaparken Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencileri uyarmaya devam ediyor. Öğrenciler TEOG 2. sınavı yaklaşırken alacakları izinlerle ilgili olarak yöneticilere danışırken izin verilip verilmeyeceği tartışılıyor. 8. sınıfların gireceği TEOG’da diğer öğrencilerin de ders yapmama durumları var.

TEOG Sınavı

Ortaokulların yanı sıra ilkokul öğrencilerinin de TEOG tatilinden yararlanacağı belirtildi. 8. sınıf öğrencilerinin TEOG sınavına gireceği yerler belirlenirken TEOG sınavı hangi gün yapılacak sorusu öğrencileri meşgul etmeye başladı. Sınav tarihinde ortaokullarla birlikte ilkokul öğrencileri de tatil yapacaklar. Net tarih 29 Nisan ve 30 Nisan olacak. Çarşamba ve Perşembe gününe denk gelmelerinden dolayı o günkü dersler iptal olacak ve öğrenciler tarihlerde tatil yapacaklar.

TEOG sınavlarının tarihi 29 Nisan ve 30 Nisan olarak belirlenirken denk gelmesi muhtemel 1 Mayıs tatili de eklenebilir. Bu şekilde 3 günlük bir tatil söz konusu olabilir. TEOG sınavının yapılacağı tarih ile ilgili olarak çalışma yapılmayacağı yönünde gelen haberler üzerinde tatilin böyle şekillenmesi bekleniyor. TEOG öğrenciler okula gidecek mi sorusu bu şekilde cevaplanırken toplamda 5 günlük bir tatil yaşanabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>