Kış Aylarında Hastalıktan Korunmak İçin Yapılacaklar

Tekrardan girdiğimiz kış aylarında havaların soğuması ile kazaklar, montlar, atkı, eldivenler gardırobumuzda yerini almaya başladı. Isınmak bir yana dursun insanlar hastalanmamak için bu aylarda ayrı bir çaba sarf etmekte. Soğuk havalarda meydana çıkan grip gibi hastalıklara kolay bir şekilde yakalanabiliriz. Bu hastalıkları önlemek içinse bazı önlemleri alarak bu kışı sağlıklı bir şekilde geçirebiliriz.

kis-kar

Hastalığa karşı en önemli silahımız vitaminler

Vücudumuz bir çok vitamine ihtiyaç duyar. Bu vitaminlerden herhangi biri eksik kalırsa bunun kötü sonuçları ortaya çıkar. Aynı şekilde soğuk algınlığına karşı dirençli olmamız içinde en önemli silahlarımızdan biri C Vitaminidir. Yeteri düzeyde C Vitamini aldığımızda vücudumuz soğuğa karşı oluşabilecek hastalıklara karşı tam direnç göstermekte ve daha sağlam olmamızı sağlamakta.Ani ısı değişikliklerinden kaçının

Farkında olmadan belkide en çok yaptığımız hatalardan biri cereyanda kalmak veya ani ısı değişikliklerine maruz kalmaktır. Çok sıcak bir ortamdan bir anda soğuk bir ortama girmek vücudumuzu olumsuz etkiler. Özellikle birde terli isek. Nasıl soğuk bardağa sıcak su döküldüğünde çatlıyorsa bu durum bizlere de zarar vermektedir.

Hijyene yeteri önem verilmezse hastalanmak çok kolay olur

Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için bir çok unsura dikkat edebilirsiniz. Ancak mikroplar hijyenin olmadığı noktalarda etkin olduğu için kendi elinizle mikropları vücudunuza sokma ihtimalini ortadan kaldırmalısınız.

Spor ve sağlıklı beslenme her zaman işin başında gelir

Son olarak bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek, gerekli vitaminleri ve besinleri almak için dengeli beslenmeli ve spor yaparak vücudumuzun direncini artırmalıyız. Sağlıklı yaşamı kendimize yaşam tarzı olarak empoze edersek hastalıklara karşı daha güçlü olabileceğimiz gibi daha kaliteli bir yaşam sürebiliriz.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>