Ucuza En İyi Masaüstü Bilgisayar Nasıl Alınır ?

Bilgisayar alırken nelere dikkat edilir başlıklı yazımızda sizlere bilgisayar parçaları hakkında bilgi vermeye çalışmıştım. Bilgisayar almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettik fakat işin birde maddi tarafı var. Tabi ki herkes en iyi bilgisayarı almak ister. Sadece bilgisayar konusunda değil hayatın her alanında en iyisini almak veya yapmak her insanın bir arzusudur. Fakat bu bir takım sebeplerden mümkün olamıyor ve bu sebeplerin başında da maddiyat geliyor. Ama artık teknolojinin gelişmesiyle birlikte alacağımız şey her ne olursa olsun internette küçük bir araştırma ile hatrı sayılır indirimleri takip etmemiz mümkün. Özellikle bilgisayar konusunda e-ticaret gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Masaüstü bilgisayar alırken nelere dikkat edilir diye düşünürken aklıma ilk olarak masaüstü bilgisayarın avantajları geliyor. Eğer bir masaüstü bilgisayar alacaksak bu avantajları en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Masaüstü bilgisayar tercih ediyorsak paket bilgisayarlar yerine toplama bilgisayarları tercih edebiliriz. Böylece kullanmayacağımız özelliklere fazladan para ödemek zorunda kalmayız. Masaüstü bilgisayarlar taşınabilir bilgisayarlara göre çok daha donanımlıdırlar. Aynı özellikte bir masaüstü bilgisayar laptoptan çok daha ucuza alınabilir. Dolayısıyla eğer masaüstü bilgisayar alacaksak ortalamanın üstünde bir bilgisayar almaya çalışalım. Bu yazımda ucuza bilgisayar nasıl toplanır sorusunun cevabını vereceğim. Öncelikle Bilgisayar alırken nelere dikkat edilir ? yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Ucuza Bilgisayar Satın Almak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Adım 1: İlk olarak Bimeks teknoloji marketlerinin internet sitesine giriyoruz. Sitede Bilgi Teknolojileri menüsünden bilgisayar parçaları linkine tıklıyoruz.

Adım 2: Ardından ihtiyacımıza göre bir işlemci seçiyoruz. Solda ki filtrelemeyi kullanarak ihtiyacınıza göre bir işlemci belirliyorsunuz. Ben İntel Core i5 işlemci arıyorum.

Adım 3: Ardından bir kendinize uygun bir işlemci seçiyorsunuz ve sepete ekliyorsunuz.

Adım 4: İşlemci ve işlemci soket tipine göre bir anakart seçiyoruz ve sepete ekliyoruz.

Adım 5: Anakartımızı seçtikten sonra eğer istiyorsak ekran kartı seçiyoruz ve sepete ekliyoruz.Bu şekilde bilgisayarın tüm parçalarını belirliyoruz. Daha sonra detaylı olarak bilgisayar toplama ile ilgili bir yazı yazabilirim eğer istek olursa. Sepetimizi açıyoruz ve seçtiğimiz ürünlerin marka modellerini internette aratıyoruz. Ayrıca Bimeks mağazalarında yapı kredi müşterilerine özel indirim veriliyormuş. Bu tarz indirimleri takip etmenizde fayda var.

Marka ve modelini aldığımız parçaları ucuzu.com, akakce.com gibi internet sitelerinde aratıyoruz. Eğer daha ucuzunu bulursak oradan alıyoruz. Seçtiğim işlemci için en ucuz fiyatı Bimeks’in verdiğini görüyorum ve işlemciyi Bimeks’ten almaya karar veriyorum. Aramaya devam ediyorum. Anakartın marka ve modelini ucuzu.com’da aratıyorum.

Kargo fiyatınıda göz önünde bulundurup en ucuz ürünü buluyorum ve mağazaya git butonuna tıklayarak satıldığı siteye gidiyorum.

Bu şekilde bir araştırma ile mümkün olan minimum rakama bilgisayar toplayabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar almadan önce mutlaka pazar araştırmasını yapmalısınız. Ayrıca alacağınız parçaların garanti kapsamında olduklarından emin olun. İnternetten güvenli alışveriş için İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Ayrıca masaüstü bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli başlığı altında söylemek istediğim birkaç şey daha var. Eğer bilgisayar alma amacınız iş veya yüksek performans gerektirecek bir uygulama değilse taşınabilir bilgisayar almanızı tavsiye ederim.

NOT: Anlatımda kullandığımız bimeks.com.tr ve ucuzu.com ile yazanGençlik internet sitesinin hiçbir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. Bu siteleri sadece kullanışlı bulduğumdan dolayı anlatımımda kullanmak istedim.

                           Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Edilir ?
Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>