Mit – Pkk Görüşmesi – Mit – Pkk Ses Kaydı

Mit – Pkk görüşmesine ait ses kaydının basına sızmasının ardından Türkiye’nin gündemine oturan bu haber hakkında yazılan yazıların bir kaçını okuma fırsatı buldum. Yapılan bu görüşmeye bazı aydın(!) yazarlarımız hak verirken bazı yazarlarımızda karşı çıkmış. Yani yapılan bu görüşmeye siyasi olarak yaklaşılmış. Hükümetin yazarları destek verirken muhalif yazarlar karşı çıkmış her zaman ki gibi.

Bir yazarımız Mit Görevlilerine sesleniyor ve diyor ki ”

Sakın utanmayın!
Sakın geri adım atmayın!
Sakın ‘eyvah, yakalandık’ demeyin!
Sakın paniklemeyin! Sakın ‘Vay, teröristlerle pazarlık ha’ türü çıkışmalara aldırış etmeyin!

Sizler Oslo denilen yerde…
Kanı kanla temizlemek için…
Ölümleri ölümlere eklemek için…
Daha fazla gözyaşı için…
Dağları mesken tutanların sayısını artırmak için…
Çözümsüzlüğü kalıcı kılmak için…
O görüşmeyi yapmadınız. ”

Tabi buda bir fikir sonuçta. Kendine göre, kendi doğrusuna göre bu satırları yazmış köşesinde. Herkes artık bu savaşın bitmesini istiyor. Çünkü sürekli gelen ŞEHİT haberleri bizim canımızı yakıyor.Ancak bu terörün çözümü bu adamlarla müzakere etmekten geçmiyor. Terörle müzakere değil mücadele etmenin gerekliliğini sürekli dile getiren Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisi bu konunun çözümünde oldukça iyi projeleri olan bir parti. Üstelik Devlet Bahçeli’nin ileri görüşlülüğü ve olayları yorumlama yeteneği artık herkes tarafından kabul görmesi gerekir. 12 Eylül 2010 Referandumundan sonra yaptığı konuşmada söyledikleri birer birer çıktı. Adalet ve Kalkınma Partisinin 40 yıldır siyaset tarihinde yer alan Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı düşmanlığı bırakıp artık sesine kulak vermesi gereklidir.

Devlet Bahçeli Mit –  Pkk görüşmesi‘ni aylar hatta yıllar önce söylediğinde şerefsizlikle ve alçaklıkla suçlanmıştı. Biraz haber arşivlerini kurcaladığımızda başbakan ne zaman bahçeli haklı olsa şerefsizlikle suçlamıştır. Artık başbakan ne zaman şerefsizsiniz dese söylenenin doğru olduğunu anlayabiliyoruz.

Mit – Pkk görüşmesi benim için tam bir hainliktir. Çünkü 30 yıldır verdiğimiz ŞEHİTLERİN bu kadar kolay unutulması damarımdaki asil kana aykırıdır. Terör ile ver kurtul anlayışı benimsemiş hükümet malesef bendeki asil kandan nasibini alamamış olsa gerek.

Pkk ile anlaşma yalnızca şu şekilde olabilir.

Dağ ve şehir yapılanmaları silahlarını bırakacak ve teslim olacaklar. Askere kurşun sıkmış her terörist ömür boyu hapis cezasına çarptırılacak.

Bunu kabul ediyorlarsa buyursunlar. Yok eğer etmiyorlarsa SAVAŞACAĞIZ. 20 yaşında delikanlılar karakolu savunurken ŞEHİT olmayacaklar..

Gerçek bir Savaşın içine girip bir an evvel bitirmek gerek. Terörle müzakere değil mücadele….

 
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1 Yorum Yapıldı

  1. sadof_rat

    27 Ekim 2011 at 02:34

    mitin görevleri arasında dost ve düşmanla müzakere hatta bu vatan için onların safındaymış gibi görünmek yokmudur.Bu şekilde bu vatanın birliği beraberliği ve bir avuç toprağı için kandi canlarını riske atmaktadırlar bence bunedenden dolayı doğal ama şunu die bilirsiniz neden görüşmaleri sadece diğer iki partiyle paylaşılmadı yada atılan adımlar hakkında chp ve mhp nin başkanları ile kapalı kapı ardında görüşülmedi. ama her insan birdeil bu konuşulanların sızmayacağından emin olunması gerek mhpden daha dogrusu sayınBAHÇELİ’den sızmazdı ama sı var çünkü siyaset sonuçta haksızmıyım sence