Otomobil Markaları Hangi Ülkenin Malı ?

Kullanacağımız aracı seçerken bir çok özelliğini inceleriz. Güvenlik, yol tutuşu, konfor, yakıt ve hız performansı gibi çok uzun bir liste gözden geçirilir. Bu özelliklerin yanı sıra araç kullanıcıları araçların hangi ülkede üretildiğini de merak ederler. Otomobil hangi ülkenin malı sorusu da tam olarak bu noktada karşımıza çıkar. Bu yazımızda otomobil markalarının nerede üretildiğinin neden önemli olduğunu ve araç markalarının ülkelerini sizlerle paylaşacağız.

spor-araba-mustang

Otomobillerin aksamları ve motorları aynı görevi görsede sağlamlık, kullanım ömrü, performans gibi bir çok kategoride farklılık gösterir. Bu farklılıklarda üretici firmanın hedeflediği kullanıcı kitlesi ve imkanları çerçevesinde iyi veya kötü doğrultuda ilerler.

Günümüz otomobil piyasasının en köklü şirketleri sayılı ülkelerin elinde hala mevcuttur. Özellikle dünya çapında en çok prestij gören otomobiller genel olarak Amerikan malı, Japon malı, Alman malı veya İtalyan malıdır. Bu ülkelerin ürettikleri otomobil markaları köklü bir geçmişe sahip oldukları gibi bu güçlerini her zaman daha ileriye götürerek günümüz teknolojisini de kullanarak en iyi olma özelliklerini koruyabilmektedir.

Prestij ve kalite olarak sağlam olan bu araçların yanı sıra piyasada yeni bir geçmişe sahip olsa da bir çok kullanıcıya ulaşmış markalarda vardır. Otomobil piyasasında özellikle Güney Kore, Çin, Hindistan gibi ülkelerin ürettikleri araç markaları yeni olsa da otomobil piyasasında önemli bir yere sahip olmuştur.

Genel kanı ise otomobilin üretildiği ülkenin otomobilin kalitesinde etkin olduğudur. Yıllardır görülen ve yapılan testlerde bu görüşü desteklemekte. Sizler için hazırladığımız listede hangi otomobil hangi ülkenin inceleyebilirsiniz.Alfa Romeo İtalyan Malı
Audi Alman Malı
Bmw Alman Malı
Chevrolet Amerikan Malı
Chrysler Amerikan Malı
Chery Çin Malı
Citroen Fransız Malı
Dacia Fransız Malı
Daewoo Güney Kore Malı
Daihatsu Japon Malı
DFM (Dong Feng Motor) Çin Malı
Dodge Amerikan Malı
Ferrari İtalyan Malı
Fiat İtalyan Malı
Ford Amerikan Malı
GMC Amerikan Malı
Honda Japon Malı
Hummer Amerikan Malı
Hyundai Güney Kore Malı
Infiniti Japon Malı
Jaguar İngiliz Malı
Jeep Amerikan Malı
Kia Güney Kore Malı
Lada Rus Malı
Lamborghini İtalyan Malı
Land Rover İngiltere – Amerika – 2008 de Hindistan aldı.
Lexus Japon Malı
Lotus İngiliz Malı
Maserati İtalyan Malı
Mazda Japon Malı
Mercedes-Benz Alman Malı
Mini İngiltere – 2001 de Almanya BMW aldı.
Mitsubishi Japon Malı
Nissan Japon Malı
Opel Alman Malı
Peugeot Fransız Malı
Porsche Alman Malı
Renault Fransız Malı
Saab İsveç Malı
Seat İspanya – Alman Malı
Skoda Çek Cumhuriyeti
Smart Alman Malı
SsangYong Güney Kore Malı
Subaru Japon Malı
Suzuki Japon Malı
Tata Hindistan Malı
Toyota Japon Malı
Volkswagen Alman Malı
Volvo İsveç – Çin
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>