Sigarayi Bırakmanın Sağlık Dışında Faydaları

Sigara bırakmanın sağlığımıza olan olumlu etkileri tartışılmaz. Ancak sigara sadece sağlığımıza zarar vermemektedir. Yaşam kalitemizi oldukça olumsuz etkileyen sigara nedeni ile bir çok güzellikten uzak kalırız. Sigarayı bırakmanın yararlarını farklı bir pencereden görmeniz için sizlere bir lise hazırladık.

sigara-stop

Sigarayı bırakmak öz güveni artırır

Zararlı olduğunu bildiğiniz ancak bırakması çok zor olan sigarayı bıraktığınızda bir başarı elde edersiniz. Bir çok sigara tiryakisinin başaramadığı bir olayı başarmış olmak kendinize tekrardan güvenmenizi ve öz güveninizin artmasına neden olur.

Koku almaya başlarsınız

Bir çok tiryakinin sigarayı bıraktıktan bir kaç hafta sonra koku alma duyusu güçlenmekte ve çevresindeki çiçek kokularını, yemek kokularını daha net bir şekilde duymaktadır. Bu paha biçilemez his daha huzurlu olmanızı sağlayacağı gibi kaliteli oksijenin beyninize gitmesini sağlarsınız. Buda daha sağlıklı düşünce gücünü ortaya çıkarır.Her zaman güzel kokarsınız

Sigarayı bırakmanın en güzel yönlerinden biri de güzel kokmaktır. Hatta sigarayı bırakanlar sigara içenlerin kokularını alabildiği için eskiden nasıl sigara içtiklerine ve bu kokuya katlandıklarına şaşarlar. Hem elbiseleriniz hem de bulunduğunuz mekanlarda sigara kokusunun olmaması sizlere ayrı bir huzur verir.

Maddi gücünüz artar

Günümüzde bir sigara ortalama olarak 10TL’dir. Günde bir paket sigara içen biri için sigarayı bırakarak aylık 300TL kara geçmek demektir. Bu tutar bir yıl içerisinde 3.650TL yapar. Artık sizde yıllık bir ikramiye alabilir ve bu para ile bilgisayar, telefon, oturma grubu, ziynet eşyası gibi satın alabileceğiniz bir sürü üründen faydalanabilirsiniz.

Sigara bırakmak yeni bir hayatın başlangıcıdır

Her şeyden önce sağlığınız zaman içerisinde yerine gelecek ve daha dinç bir bağışıklık sistemine sahip olacaksınız. Merdivenleri daha rahat çıkarken, yürüyüşler artık sizlere zor gelmeyecek. Hayatınızdaki anları daha da güzelleştirmek için sigarasız bir hayatı tercih edin.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>