Soma Faciası Davası 15 Nisan’a Ertelendi

Soma’da 13 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen ve 301 madenciyi şehit eden maden faciasının ilk duruşması bugün yapıldı. Soma Davası ilk duruşmasında tutuklu 8 sanık ceza evinden bağlandı. Bu uygulamadan vazgeçildiği ve mahkemeye getirilmesi istendiği için mahkeme hakimler tarafından 15 Nisan 2015 tarihine ertelendi.

Davacı-YakınıPolis ile Şehit Aileleri Arasında Arbede Yaşandı
Soma’da yaşanan büyük maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin davasının ilk duruşması Akhisar Adliye Sarayı’ndaki duruşma salonu yerine Akhisar Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezinde yapıldı. 2 saat süren duruşmaya şehit madencilerin aileleri polis tarafından üzeri aranarak alındı. Üzerleri aranan şehit madencilerin yakınları her aileden sadece 1 kişinin duruşmaya alınması nedeniyle polise tepki gösterdi. Duruşmanın görüldüğü salonun dışında gergin anlar yaşandı.

8 Sanık Duruşmaya Cezaevinden Bağlandı
Tutuksuz yargılanan 41 sanık dışında tutuklu olan 8 sanık mahkeme heyetinin aldığı karar neticesinde duruşmaya çağrılmadı. Fakat mahkeme ilk duruşmanın sonunda Soma AŞ’nin sahibinin içinde bulunduğu 8 sanığın bir sonraki duruşmaya getirilmesine karar verdi. Soma davsının 2. duruşma tarihini 15 Nisan olarak belirlendi ve 2 saat süren ilk duruşma sonlandı.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>