Stres İle Başa Çıkmanın Yolları

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan ve her zaman mücadele etmemiz gereken stres, yönetmeyi bilenler için o kadar da zor gelmemektedir. Stres ile başa çıkmanın yolları denendiğinde daha az sinirlendiğinizi ve daha rahat bir yaşama sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

sitres-ofis

Spor yapın

Spor fiziksel olarak bizim daha sağlıklı bir vücuda sahip olmamızı sağladığı gibi aynı zamanda psikolojik olarak da daha dinç olmamızı sağlar. Özellikle kan akışının normale dönmesi ve kaliteli oksijen daha güçlü bir zihne sahip olmamız için önemlidir.

İnsan ilişkilerinde seçici olun

Hem sosyal hem de iş hayatınızda karşılaştığınız insanlarla olan ilişkilerinizde dengeli olmanız önemlidir. Her insanı mutlu edemeyeceğinizi bilmeniz ve buna göre ilişkilerinizi geliştirmeniz gerekir.

Sakinliği korumak

Karşınıza çok sinirlendiğiniz bir olay çıktığında sinirlerinizi kontrol etmenin yollarını öğrenin. Bunun mümkün olması için bir çok egzersiz vardır. Ondan geriye kadar sayma, oturuyorsanız kalmanız, yüzünüzü yıkamanız, sinirlendiğiniz ortamı terk etmeniz gibi.

Sigara ve alkol sizin dostunuz olmaz

Çoğu kişi stres yüzünden sigara ve alkol kullandığını söyler. Ancak onları mutlu olduğu günlerde de sigara ve alkol tükettiğini görürüz. Bunlar tamamen bağımlılıktır ve sizin strese karşı olan direncinizi düşürür.

Her zaman yapacak işiniz olsun

Telefon veya bilgisayar oyunları, kağıt oyunları, sosyal medya gibi oyalayıcı etkenlerden olabildiğinde uzak durun ve her zaman kendinize yapılabilecek bir iş üretin. Böylelikle beyninizi ve vücudunuzu uyuşturmaz ve enerjik bir insan olursunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaş

Stl Yp olel-ep://-cal Yappa #post-40ass="commeenclik.{ backgr > Stname="generator" content="WordPressalhref={ b{ backgrass="cdcatiloat #pos{ bacrumbs"ass="cdcatiloat4329 postass="commeext widget .cn-nav "s <
type='hments, #relaa _widg_asa col_tags aSsa-lk oyle=retlei-gHEI="oecim-1-kl Ym- <5-131-ite- /k.cub-32ınSpormenu://www.yazan.pre-ik.com/y27 Alanenus> <5class=">Karesi-yenmek" rel="tag">stresi yenmekViOy Klduğı s Cezl p:/Vlene al?lt;aSSSangenc fiz menu-it"
E/k.cub-32ı,40>trong>THY, Me='< Ftypgib Rle clpticsc/İmmejav24]lyrc/İzord ha Ktike Ype Ude denangencw2e- ://www.yazan.pre-ik.com/y9 MLSitkck-bomb-dtle!-- -cubue crc-tnn-dtiosheveym-1-1344-san/k.cub-32ı,40>trong>< type='ompletond"yu-itell'tagcom/spondwp-coext/a>
  • Sonyaztronglikgench4e< meninelik"h4eommen crikgench4e< menineop-headid="ext "vttl type='hover, ref=nd"