Sudan Ucuza Tatil Yapmanın Püf Noktaları

Buna tamamen hayal olarak bakacak olanlar olabilir. Sizlere vereceğimiz ucuz tatil için püf noktalarında lüks oteller veya kiralık özel villalar yok. Bütçenizi koruyarak hem güzel bir yerde kalabilir hem de uygun fiyatlara ulaşım imkanlarından yararlanarak daha ucuz bir tatil geçirebilirsiniz.

tatil-plaj

Ucuz tatil için erken rezervasyon şart

Eğer sezonda tatil yapmak istiyorsanız erken rezervasyon en büyük silahınız olacaktır. Uçak bileti, otel konaklaması gibi ihtiyaçlarınızı kış aylarında erken rezervasyon fırsatları ile gerçekleştirdiğinizde yaz sezonu fiyatlarının nasıl indirim ile alabileceğinizi görebilirsiniz.

Pansiyonları tercih edebilirsinizTatil bütçesini en çok zorlayan kalem otellerdir. Bu nedenle kalabileceğiniz en iyi ve en uygun fiyata sahip pansiyonları tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında gerçekleştireceğiniz tatilinizde pansiyonları yatmak için kullanacağınız için çok fonksiyonlu olmasına gerek olmayabilir.

Kalabalık olmayı tercih edebilirsiniz

Kalabalık tatil yapmak en çok apart otellerde faydalı olmakta. Apart otellerde kişi başı değil oda fiyatı verilir ve maksimum kişi sayısına kadar istediğiniz kişilerle kalabilirsiniz. Buda konaklama parasının sudan ucuz olması için en büyük etken.

Yeme içmeye dikkat

İmkanınız varsa kendi alışverişinizi yapıp yemeğinizi kendiniz yapın. Tabi dışarıda da yemeniz gerekecek. Bu durumlarda ise yöresel lezzetleri tadabileceğiniz orta halli mekanları seçmeniz ekonomik yeme içme bakımından oldukça yarar sağlayacaktır.

Pazarlık yapın

Büyük otellerde böyle bir imkanınız yok denecek kadar azdır. Ancak daha küçük yerlerde biraz konuşarak indirim talebinde bulunarak daha uygun fiyatlara konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>