Tablet PC Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Akıllı cep telefonlarından sonra şimdiki oyuncağımız olan tabletler artık daha çok talep görerek gelişimini sürdürmekte. Okulda, otobüste, iş yerine insanların elinde gördüğümüz tabletler bizlere de cazip gelmekte. Nasıl gelmesin ki? Büyük dokunmatik ekranda net ve geniş görüntü ile hem video hem de oyun oynama zevkinin yanı sıra, kullandığımız ofis programlarını telefondan daha kontrollü bir şekilde kullanabilmemiz bizlere avantaj sağlıyor. Peki, tablet pc seçimi nasıl yapılmalı?

tablet-pc

Tablet seçerken ilk kural; Ne istiyorsun?

İnternette, televizyonda ve bir çok yerde bizlere tablet pc reklamı yapılmakta. Tabletinizi reklamlara göre değil kendi ihtiyaçlarınıza ve fiyat aralığına göre seçmeniz gerekir. Bunu doğru bir şekilde gerçekleştirirseniz uzun bir süre kullanabileceğiniz bir tablete sahip olursunuz.Öncelik listenize göre özellikler şekillenir

Eğer ekseriyet video izlemek için kullanacaksanız ekran kalitesine önem vermeniz gerekir, oyun için ram ve grafik performansına, sadece ofiste kullanacaksanız ve sosyal ağlarda etkinseniz internet bağlantı gücüne, bir çok ihtiyacı bir arada sağlamak içine güçlü işlemcisi olan tabletlere ihtiyacınız olacak.

Fiyat en belirgin unsurlardan biri

Tabi eğer bütçeniz varsa en iyisini yani en pahalılarından alarak hiç bir özelliğini incelememe keyfini yaşayabilirsiniz. Ancak bütçeler sınırlı ise o zaman fiyat araştırması da yapılması gerekir. Kesinlikle hiç bir zaman tek bir yerden fiyat araştırması yapmayın. Bir çok teknoloji mağazasını gezere en iyi tablet seçimini gerçekleştirin.

Bir diğer tavsiye ise son zamanlarda oldukça çoğalan Çin malı tabletlerden her zaman uzak durarak daha bilindik markaları tercih etmeniz hem cihazın uzun ömürlü olması için hem de satış sonrası destek için oldukça önemlidir.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>