Taladro – Son Dördün şarkı sözleri

Son Dördün, Türkçe sözlü Rap müziğinin duygusal, melankoli alanında çalışmalarını sürdüren Taladro’nun aynı isimdeki albümünde yer alan parçadır. Parçanın altyapısı Buğra ve Sezer Kundakçı’ya ait. Son Dördün şarkı sözleri Taladro tarafından yazıldı.

Rap müziğinin son yıllarda çok fazla ilgi görmesiyle birlikte bu büyük pastadan en büyük payı kuşkusuz arabesk Rapçiler ve duygusal Rapçiler aldı. Diğer Rap türlerine göre çok daha fazla tutulan duygusal Rap müziğinin önemli isimlerinden Taladro da Son Dördün isimli albümünü piyasaya sürdü. Son yıllardaki çıkışının yadsınamayacağı müzisyen Son Dördün ile birlikte kariyerinde biraz daha mesafe katetmek isterken daha kaliteli müzik yaparken şarkı sözlerini de derinleştirmiş. Özellikle albümden tadımlık yayınladığı performanstaki Son Dördün şarkı sözleri dinleyiciyi hemen yakalıyor. Evgi Productions isimli stüdyosunda albümün satış işlemlerine devam eden Taladro, Son Dördün sözleri ile birlikte önemli bir noktaya ulaşacak gibi. Diğer Rapçiler ve bazı dinleyenler tarafından eleştirilen şarkı sözlerindeki basitliği ve sıradanlığı bir kenara bırakarak tıpkı Canfeza gibi etkili ve derin bir söz bütünü oluşturan Taladro‘nun performansıyla beraber altyapı da kalite kokuyor.

 

Taladro – Son Dördün şarkı sözleri

bir oktav ecelsin demiştim vazgeçersin
bir ölüm bir yaşam dürüst ömre geçersiz
sen aynı gül tadından ayrı
bir kayısının güne tez bakan tohumlarından dudaklarıma reçelsin

ki sürüp sürüp doyamadım
hiçbir teni hiçbir kadını yerine koyamadım
odamın sansürüsün de kış yine anar adını
biliyorsun sensiz bir rüyaya dalmadığımı

ne hacet buna güle değdi gözün cilvesi
seherin gülünç ayazlarıma ninnisi
ellerinden aşk gözlerinden ömür akar
ki gözlerindeyim gözlerin neyin ne meyvesi

yollarım bahar buhran geçmeye korkma gülüm
hüznüme eşit bir mahşer gününden kalma ölüm
ne korku sardı belimi ne geçmişin tılsımı
bir temmuz akşamında acıya sattım hırsımı

 

Nakarat X2
yeniden bahar gelir yeniden filizlenir
ellerinle kuruttuğun aşk
yeniden temizlenir gökyüzümüz
yeniden deniz bizim diye bağırır gül yüzümüz

sana söz yeniden bahar gelir
yeniden filizlenir ellerinle kuruttuğun aşk
mahşer de olsa o gün kadınım gül yüzlüm
sana söz yeniden bahar gelir

 

aynı selin zedesiyiz görünmez ahın
ben aşkı yalan dolan gözlerinden aldım
yıldönümüm ocak her yönüyle farklı
umut bir hançerin sivri yanaklarına saplı

ama can öyle değil bal dudaklım
sana kandil vakti ayın heybetinden gül uzattım
kendine gelmez aklım
ellerim eşelediğim yollardan pasaklıah benim aklım ah benim aklım
ne boş münasebetler tufanına taktı
sen dışında her yanım gümüş bir affın evresi
bir tek sen yanım saf altın

yıllar sonra rastlar ise saçın yüzüme
kırılgan yüreğinle yaklaş ve
bil ki kokun ilaç tenimin özlemine
gözlerimle paylaş ki

damlar ise tek bir gözyaşın ne olur sakla
buz kütlesi üzerinde çıplak ayaklayım
bitmeyen yasaklar acılar demir
sana söz üzülme yeniden bahar gelir

 

Nakarat
yeniden bahar gelir yeniden filizlenir
ellerinle kuruttuğun aşk
yeniden temizlenir gökyüzümüz
yeniden deniz bizim diye bağırır gül yüzümüz

sana söz yeniden bahar gelir
yeniden filizlenir ellerinle kuruttuğun aşk
mahşer de olsa o gün kadınım gül yüzlüm
sana söz yeniden bahar gelir

 

Taladro çıkardığı albüm ile birlikte müzik kariyerinde ciddi bir sıçrama yaşarken Underground piyasada da yerini biraz daha sağlamlaştırıyor. Son Dördün albümünde en az kendisi kadar emeği bulunan Rashness‘a da teşekkürlerini eksik etmeyen başarılı müzisyen, sundukları altyapılar ve destekleriyle diğer Rap müzisyeni arkadaşlarına da minnettar olduğunu ifade etti. Duygusal alanda çalışmalarına devam ederken şarkı sözlerindeki derinliği de arttırmayı hedefliyor gibi. Bunu en çok Son Dördün şarkı sözleri ve kafiye bütünlerinde görüyoruz. Geçmiş yıllardaki yaptığı çalışmalara göre sözleri oluştururken çok daha mesai harcıyor gibi. Altyapıların da genel anlamda oldukça uyumlu olduğunu söylememiz lazım. Yakın arkadaşları bu hassasiyetini bildiği için Taladro Son Dördün albümüne bu şekilde güzel altyapılar vermişler. Müzikal anlamda ve lirikalite anlamında gün geçtikçe gelişme yaşayan yeraltının ünlü ismi, kendisine çok şey katacak gibi duruyor. Özellikle daha yılın ilk aylarında böyle bir albüm sunan Taladro, 2015 yılı boyunca çok daha üretken olacaktır.

Duygusal Rap müzisyeni albüm ile alakalı olarak bir açıklama yaparak Son Dördün şarkı sözleri kendisi için arz ettiği önemi ifade etmeye çalıştı. Projenin başlandığı andan son anına dek büyük bir emek harcandığını belirtti. Taladro Son Dördün albümünü yaparken kaliteli beatmaker ve prodüktörlerle çalışarak kültüre kaliteli bir eser daha sunduğunu düşünüyor. Kendisi gibi hayranları da aynı düşüncede. Yıllardır kendisini sıkı bir şekilde takip eden hayranları, piyasa çıktığı anda albümü edindiler. Her gün kendisini biraz daha geliştirmesini Son Dördün sözleri ile bir anlamda gösteriyor. Dinleyiciler her ne kadar kaliteli altyapılar bulunsa da en çok şarkı sözlerinden etkilenmiş. Hatay ilinde kurduğu stüdyoda çalışmalarına devam eden Taladro şarkı sözlerindeki ve müziğindeki kaliteyi, derinliği arttırmaya devam ediyor.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>