Türkiye Öğrenci Radyosu

Öğrenciler kendi internet radyolarını kuruyorlar

Öğrenciler kendi sorunlarını dile getirmek ve boş vakitlerinde zamanlarını geçirebilecekleri bir internet radyosu kuruyorlar. İstanbul Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan proje tüm Türkiye’den programcılar bekliyor.

Henüz test yayınlarını yapan öğrenci radyosunun şuan İstanbul Zeytinburnu ve Bahçelievler’de iki yayın stüdyosu bulunuyor. Öğrencilerin seslerini duyurabilecekleri, haklarını arayabilecekleri aynı zamanda dinlerken eğlenecekleri bir radyo olacak.

Tüm Türkiye’den Öğrenci Radyosuna Programcı Bekliyoruz

Türkiye’nin tek öğrenci radyosu olan Radyo Tenefüs kurucusu Kürşad ALTAN “Tüm Türkiye’den programcı bekliyoruz.” dedi.Kürşad ALTAN Radyo Tenefüs’ün şuan kurulum aşamasında olduğunu ve kısa bir süre içerisinde eksiklerini tamamlayacaklarını belirtiyor.

İstanbul Öğrenci Meclisi’nin ve bir çok ilçe öğrenci meclisleri tarafından desteklenen projede birçok ilçeden programcıların olduğunu ve öğrencilerin dikkatini çekmeyi başardıklarını söyleyen ALTAN proje için öğrenci arkadaşlarından destek istedi.

Radyoyu dinlemek için http://www.radyotenefus.com’a girmeniz yeterli. Ayrıca sosyal medyada Radyo Tenefüs adreslerine aşağıdaki linklerlen ulaşabilirsiniz.

 

Facebook : http://www.facebook.com/radyotenefus

Twitter : http://www.twitter.com/radyotenefus
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>