Türkiye’nin En İyi Webmaster Forumları

Webmaster, web sitesi geliştiren anlamına gelmektedir. Web sitelerinin kurulumu, yönetimi, trafik oluşturma, Seo işlemleri ve nasıl para kazanılacağına kadar bir çok bilginin bulunduğu yerler ise webmaster forumları olarak anılmakta. Dünya çapın bu tür sitelerin olduğu gibi ülkemizde de bu işi hakkıyla yapan ve bir çok insanın sağlıklı bir şekilde bilgi edinmesini ve bunu yanında para kazanmasını sağlayan oluşumlar vardır. Bu yazımızda sizlere en iyi webmaster forumları hakkında bilgiler vereceğiz.

klavye-lego

R10.net

Bir webmaster kesinlikle R10.net’e üye olması gerekir. Davetiye sistemi ile üye alımı yapan, kullanıcıların alışverişleri ile ticaret puanı alabildiği bir forum sitesidir. 2005 yılında kurulan site ülkemizde en çok bilinen webmaster forum sitesi olarak bilinir. Eğer davetiye bulamazsanız üyelik satın alabiliyorsunuz. Merak ettiğiniz bir çok bilgiyi bulabildiğiniz gibi üyelerin aktif olma süreleri yüksek olduğu için satış yapma olasılığınızda oldukça yüksektir. Site 80.000 üyeye sahip.Wmaracı

2010 yılında kurulan ve oldukça kaliteli bir hizmet veren bir diğer webmaster sitesidir. 62.000 üyeye sahip olan site davetiye istememektedir. Burada ticaret yapmak için açtığınız konunun birinci sıralarda görünmesi içinde Premium Üyeliklerden faydalanmanız gerekmektedir.

İyinet

En eski forumlardan biridir. 2002 yılında kurulmuştur. R10.net bir süre sorun yaşaması ile bir çok üye İyinet’i tercih etmiştir. Şuanda da aktif olarak ticaret ve paylaşımların yapıldığı siteler arasındadır.

Webmaster için bu üç forum oldukça yararlı bir platformdur. Bu sitelerin dışında bir çok forum mevcuttur. Ancak çok fazla üyeye sahip değillerdir.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

1 Yorum Yapıldı

  1. turkmaxi

    28 Mart 2017 at 11:16

    Bu alanda http://www.turkmaxi.org webmaster forumu da ticaret yönünden kendini geliştirmeye başlayan forumlardan biri