14 İlde Kar Tatili İlan Edildi | Yazan Gençlik

14 İlde Kar Tatili İlan Edildi

Kış aylarını yaşadığımız bu günlerde kar yağışlarının ani bastırması ile bir çok ilde kar etkili olmaya başladı. Karın gelmesi ile de kar nedeni ile okul tatili gündemde yerini aldı. Hemen hemen her kış kar nedeni ile okulların tatil olması ile artık her kar yağdığında okulların tatil olup olmayacağı merak konusu olmaktadır. Bugün gelen açıklama ile 14 ilde kar yağışı nedeni ile tatil ilan edildiği duyuruldu.

kara-kis-kar-tatili

Okul tatili verilen illerde yüksek oranda kar yağışı görülmektedir. Kar yağışı özellikle trafiği yüksek oranda olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle insanlar ulaşım konusunda sorunlar yaşamaktadır. Özellikle kırsal alanlarda insanların ulaşımlarının zor olduğu bölgelerde kar yağışının meydana gelmesi yolların kapanmasına neden olmaktadır. Alternatif yolun olmaması ile de ulaşım tamamen kapanabilmektedir. Bu gibi durumlarda okulların tatil edilmesinin yanı sıra insanların hastane gibi ihtiyaçlarını da karşılayamaz gele gelmesi söz konusu olmaktadır. Yetkililer olumsuz hava koşullarına karşı gerekli önlemleri alarak vatandaşın sorun yaşamaması için çalışmalara başladı.

Yollarda gerçekleştirilen tuzlama çalışmalarının yanı sıra kurtarma ekipleri de hazırda bekleyerek herhangi bir olumsuz duruma müdahale için hazır beklemektedir.

14.12.2016 tarihinde okulların tatil olduğu iller ise, Sakarya, Tunceli, Elazığ Karakoçan, Kars Sarıkamış, Tokat Başçiftlik, Kastamono İnebolu – Azdavay – Şenpazar, Bayburt, Karabük Ovacık- Eflani, Sivas, Bitlis, Düzce, Bolu, Ordu, Gümüşhane illeridir. Bu ilerde bulunan okullarda resmi tatil ilan edildiği resmi kaynaklarca duyurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir