2015'te Tüm Dünyaya Ücretsiz İnternet Gelecek | Yazan Gençlik

2015’te Tüm Dünyaya Ücretsiz İnternet Gelecek

Ücretsiz İnternet

İnsan hayatının bir vazgeçilmezi haline gelen internetin ücretsizi bir de tüm dünyada ücretsiz olması bize çok uzak bir şeymiş gibi geliyor. Bunun en başlıca nedenlerinden biri olarak paraya doymayan şirket patronlarını gösterebiliriz. Ancak hayalinin bile zor kurulacağı düşünülen tüm dünyaya ücretsiz internet projesi 2015 yılında başlatılabilir.

İnternetin bilgiye doğrudan ve diğer tüm kaynaklardan hızlı bir şekilde ulaşması, insanlığı internete çeken başlıca sebep oldu. Masaüstü bilgisayarlarda hayatına başlayan internet, kısa süre içerisinde mobil olarak da kullanılmaya başlandı. Ancak bu internetin belli bir maliyeti oluyor. Özellikle sosyal ağlardan sonra kullanım oranında büyük bir artış yaşanan internetin ücretsiz versiyonunu bir Amerikalı şirket tüm dünyaya sunacak.

 

Ücretsiz İnternet Projesi Test Edilerek Onaylandı

Kablosuz bir şekilde internete bağlanabilme anlamına gelen WiFi hizmetini Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’nun büyük bir bölümüne sunacak olan şirket toplamda 1.3 milyar insana hizmet vermeyi planlıyor.

 

Ücretsiz İnternet 100 GB Olacak

Media Development Investment Firm isimli bir Amerikalı şirketin öncülüğünde başlanan ücretsiz internet projesinde şuan 200 MB’lık bir trafik sağlanıyor. Yüksek hızlı sinyallerin de yardımı ile kısa süre içerisinde 1 GB’a çıkartacak. Projenin asıl amacı ise toplamda 100 GB’lık ücretsiz internet kotası.

Ücretsiz İnternet Haritası

 

Facebook ve Google’dan Ücretsiz İnternete Destek Bekleniyor

İnternet dünyasındaki en popüler isimlerin başını çeken Facebook, Google gibi dev şirketlerden de projeye destek bekleniyor. Hali hazırda dünyadaki insanların yüzde 60’nın internet kullanıldığı yapılan istatistiklerde göze çarpıyor. İlerleyen yıllarda bu oranın daha da fazla olacağı düşünülünce ücretsiz internet kampanyası bu dev şirketlerin işine daha fazla geliyor.

1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir