27'ler Kulübü Efsanesini Devam Ettiriyor | Yazan Gençlik

27’ler Kulübü Efsanesini Devam Ettiriyor

Dünyada olan bazı olayların aynı özellikleri göstermesi insanların dikkatini çekiyor. 27’ler Kulubü‘de bu olaylardan biri. Geçmişten günümüze sansasyonel bir şekilde 27 yaşında ölen ünlüler bu kulübü oluşturdu. İşte size bu kulüpte en çok dikkat çeken dünyaca ünlü sanatçılar.

the-27-club

 Robert Johnson

Dünyada gelmiş geçmiş en önemli blues sanatçılarından biridir. Kulübün ilk ölen ferdidir. Anlatılan efsaneye göre kendisi şeytan ile anlaşma yapmıştır ve gitarının akordu normal gitarlara göre farklıdır. Aynı zamanda denilene göre kimse onu gitarını akort ederken görmemiş. Şarkılarında da şeytandan bahsetmesi efsaneyi körüklüyor. Kendisi 1938 yılında 27 yaşında ölmüştür.

Jonis Joplin

Hippi kültürünün en ünlü sanatçılarındandır ve efsane bir blues yapma yeteneğine sahiptir. Ünü dilden dile dolanır ancak 1970 yılında aşırı eroin kullandığı için ölmüştür.

Kurt Cobain

90’ların genç kitlesinin çılgınlar gibi eğlenmesini sağlayacak Smells Like Teen Spirit şarkısının sahibi Kurt Cobain bu kulüpte belkide en acı şekilde ölenlerdendir. Evinde intihar etmiştir. Av tüfeği ile gerçekleştirdiği intihar herkesi yasa boğmuştur. R.E.M. Solisti Michael Stipe, son dönemlerde onu yaşadığı buhrandan kurtarmaya çalışsa da başaramaz ve Cobain 1994 yılında hayatını kaybeder.

Jacob Miller

Jamaika’lı Reggae şarkıcısı olan Miller yaptığı şarkılar ile insanları adeta büyülemiştir. 1952 doğumlu olan Miller bir araba kazası nedeni ile 1980 yılında ölmüştür.

Amy Winehouse

27’ler Kulübü’nün son üyesidir. Günümüz müzik tarzıyla büyük bir hayran kitlesini etkilemeyi başaran Amy 2011 yılında evinde ölü olarak bulundu. Aşırı alkol tüketimi ve psikolojik olarak sorunlu olduğu bilindiği için ölümünün aşırı uyuşturucudan olduğu söylense de bunu kanıtlayacak bir bulgu yoktur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir