ABD Hayali Krallığı Bombalamak İstiyor ! | Yazan Gençlik

ABD Hayali Krallığı Bombalamak İstiyor !

Binbir Gece Masalları’ndan Alaaddin ve Sihirli Lambası masalında yer alan öğelerden olan hayali krallık Abragah, ABD tehdidi altında ! ABD’li anket ve araştırma şirketi, yaptığı bir araştırma sonuncunda trajikomik bir sonuçla karşılaştı.

Araştırmayı yapan şirket Public Policy Polling, ABD vatandaşlarına  “Abragah’ın bombalanmasını destekliyor musunuz, yoksa karşı mısınız ?” sorusunu yöneltti ve %30 oranında destekliyorum cevabı aldı.

ABD’li kamuoyu araştırma şirketi Public Policy Polling, hayali Abragah Krallığı konulu anketini yaptığı ve başkan aday adayı olan Donald Trump’ın da partisi olan Cumhuriyetçi Parti, destekçilerinin %30’u masalsı kahraman Alaaddin’in serüvenlerinin geçtiği hayali krallığın bombalanması gerektiğini düşünüyor. Ankete katılanların %57’si emin değilken %13’lük kısım masalsı krallık Abragah’ın ABD ordusu tarafından bombalanmasına karşı. Bombalamayı destekleyenlerin gerekçesi ise Abragah Krallığı ulusal güvenliklerini tehdit ediyormuş. Yapılan masal gibi ankete, 532 Cumhuriyetçi Parti seçmeni katıldı. Bu da yaklaşık olarak 160 kişinin masalsı krallığın bombalanmasına destek çıkmış demek.

Müslümanları ABD’de İstemiyorlar

Ankete katılanlar iyi trollemiş ama hatırlayacaksınız, ABD’de 2016 yılında gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin öne çıkan başkan adaylarından Donald Trump, İslam karşıtı söylemleri ile gündem olmuştu. Ayrıca ankete katılanların %54’ü Donald Trump’ın “ Müslümanlar ABD’ye alınmasın ” önerisini desteklediklerini belirtti. Bu öneriye olan gerekçeleri ise Müslümanların küresel cihadı desteklemesi yönündeki kendi iddiaları… Müslümanları ABD’de istemeyen %54’lük kesim, ankete katılan 532 Cumhuriyetçi Parti destekçisinin içindeki orandır. Bu oran, Amerika’nın tamamını yansıtmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir