Agar.io'da Nasıl 1. Olunur ? Taktikler | Yazan Gençlik

Agar.io’da Nasıl 1. Olunur ? Taktikler

Öncelikle Agario oyununu bildiğinizi varsayıyorum. Ki agarioda 1. olma taktiklerini arıyorsanız oyunu biliyorsunuz demektir. Yine de bilmeyenler varsa “AGAR Jel Balon Oyunu” başlıklı makalemize göz atabilirler (bkz: https://www.yazangenclik.com/agar-io-jel-balon-oyunu-10334).

Agario Kuralları ve Yenilikler

Oyunun çıkış tarihi 28 Nisan 2015 ve o tarihten bu yana agario sürekli olarak geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediyor. İlk çıktığında oyunda, FFA denen solo oynama modu ve takım modu olmak üzere 2 mod vardı. Şimdi ise mevcut mod sayısı dörde çıkmış durumda. Tabii Agario’da yenilikler bununla sınırlı değil. Yeniliklerin en dikkat çekeni ve bence en güzeli; (team mod dışındaki modlarda oyun bitmiyordu ama) artık agario’nun bir sonu var. Bu şu demek oluyor; sunucuda hayatta kalan tek oyuncu siz olabilirsiniz. Ne dedik team mod dışında oyun bitmiyordu.

Team Modda Oyunu Kazanan Takım Olma

Team modda 3 takım vardır. Kırmızı, mavi ve yeşil; Kendi takımınızdaki arkadaşlarınızı yiyemiyorsunuz. Yenilenler tekrar oyuna girebiliyordu ancak bir süre sonra tekrar oyuna girmeleri önleniyordu. Böylelikle oyunun sonlanması sağlanıyor ve tek bir takım sunucuya egemen olabiliyordu.

agar-arena

Konuyu dağıtmadan FFA bölümünde nasıl 1. olunur sorusunu cevaplayalım.  Team modda olduğu gibi FFA’da da artık bir süre sonra sunucu oyuncu girişini durduruyor.  Bu aşamadan sonra kalan oyuncular bir birini yiyerek tek oyuncu olmaya çalışıyorlar. Bu aşamaya geldiğimizi nasıl anlarız derseniz oyunun lider tablosuna baktığınızda 9 isim varsa son 9’a kalmışsınız demektir.

Agario’da Lider Tablosuna Çıkma

Agario’da kazanan olmadan önce lider tablosuna nasıl çıkarız ona bakalım. Lider tablosunda oyundaki en çok puana sahip 10 oyuncu listelenir. Öyleyse puan kasmamız lazım. Bunun için de rakiplerimizi yememiz lazım.

Adım adım taktikler:

#1 – Kimseyi haddinden fazla takip etmeyin.

#2 – Yarınız büyüklüğünde bir rakibi yiyebilecek mesafedeyseniz bölünmekten çekinmeyin.

#3 – Takımlar halinde oynamayın. Takım kurmanıza gerek yok. Takım ayak bağı olur.

Kovalanıyorsanız:

#4 – Diğer küçük hücrelerle aynı yöne doğru kaçmayın.

#5 – Kovalayandan daha büyük olan bir hücreye doğru kaçın ama çok yaklaşmayın aradan sıvışın.

#6 – Virüslere (dikenli yeşil yapılar) doğru hareket edin.

Agario’da Virüsleri Nasıl Yerim ?

Evet, virüsleri yemek mümkün. Kontrol ettiğiniz hücre en fazla 16’ya bölüne bilir.  On altıya bölünmüş bir hücre virüsleri yiyebilir. Ancak 16 parça içerisinde virüsten büyük olan parçalar virüsleri yiyebilir.

#7 – Küçük bir hücreyseniz hele lider tablosuna girememişseniz virüsleri yemeyi düşünmeyin.

Agario’da Son 10’a Kalma

Agario’da son 9’a kaldığınızda bunu anlayabilirsiniz. Tabii haritanın tenhalaşmaya başladığını sezip sunucuya yeni oyuncuların alınmadığını anlayamaz iseniz.

Son 10’a kaldıysanız:

#8 – Virüsleri yemek için bölünün ve yiyin.

Dikkat: Sakın space tuşu ile eşit 16 parçaya bölünmeyin. Bunun yerine bir virüse çarparak 16 parçaya bölünün. Yoksa birden av olursunuz. Çünkü virüse çarptığınızda eşit parçalara bölünmezsiniz. Ve büyük barçalarınız caydırıcı bir unsur olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir