Ak Parti Genel Başkanı | Yazan Gençlik

Ak Parti Genel Başkanı

Sayın AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey Türkçülüğü ırkçılık olarak tanımladıktan sonra çıkıp İstiklal Marşını okumuştur. Hatta İstiklal Marşımızın  yazarı Milli Şairimiz hakkında  Türk değildir sözlerini kullanmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Bey bugüne kadar ben Türk’üm dememiş ancak kimsenin Türklüğünden bahsetmemiştir. Lakin geçtiğimiz günlerde bu eksikliği fark etmiş olacak ki Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Türklüğü hakkında sözler sarfetmiştir.

Mehmed Akif, 1873 yılında İstanbul’da, sade ve geleneksel bir hayatın yaşandığı Fatih’in Sarıgüzel semtinin Nasuh mahallesinde 12 numaralı evde (Büyük bir yangında harap olan bu semtin ortasından bugün Vatan Caddesi geçmektedir) dünyaya geldi. Asıl adı Mehmet Ragif’tir. Ragif, ebced hesabıyla hicri 1290 rakamına karşılık gelmektedir ve bu rakam Akif’in doğum tarihidir.

Hakiki İstanbullu olan şairimiz hakkında sözlerini söylemiş ve o güzel şiiri okumuştur.

Okumuştur ama nasıl okumuştur ? Eksik okumuştur. Ha insanlık hali olabilir diyebilirsiniz. Ama başbakanlık sıfatını taşıyan biri İstiklal Marşımızı nasıl yanlış okur ? Başbakan olarak sıfatlandırılan bir adamın milli marşımızı okurken şaşırması olağan karşılanamaz. İnsanlık hali falan anlamam. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bey’e takır takır saydırırken dilinin sürtçtüğünü görmedim. MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI Dr. Devlet Bahçeli Beyfendiye laf yetiştirirken insani hatalar yaptığını görmedim.

Lafa gelince takır takır şakıyan genel başkan nasıl olursa İstiklal Marşı’nı okurken yanlış okur. Ben bunu Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına yakıştırmam. En azından çıkıp eksik okumuşuz kusura bakmayın. Çok yorgundum, dinlenemedim, sizlerden özür diliyorum demesini beklerdim. Ama basın hiç o kısmını millete göstermemekle başbakanın tavrını ortaya koydu. O sürekli dem vurduğu yandaş medya’nın aslına kime YANDAŞ olduğu apaçık ortadadır.  ( Ak Parti Genel Başkanı )

Baskı kurmadığı bir televizyon kanalı kalmışmıdır acaba ? TRT’nin çalışma prensibini baştan aşşağıya değiştirdiler yetmedi özel kanallara sardılar.

Bu millet artık uyanıp bu eksikleri görmeli. Eğer ortada bir yanlış varsa bu yanlışı dile getirmelidir. Bundan iyisi yok mantığına kapılmamalıdır. Eğer bu kadar yanlışa rağmen oy veriyorlarsa hatayı kendilerinde aramalıdırlar. Eğer hükümetten memnun değilseniz ve yerine oy vereceğim kimse yok diyorsanız boş oy verebilirsiniz. İllaki bir partiyi seçmenize gerek yok. Boş oy kullanın ve emin olunki oyunuz boşa gitmeyecektir. Birileri sizin bu durumdan rahatsız olduğunu görür ve yolumuzun önüne geçerek liderliğimizi yapar.

Adalet ve Kalkınma Partisi – AK Parti – AKP – Ak Parti Genel Başkanı – AKP Genel Başkanı – Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı –

Yazar : Kürşad Altan

1 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir