Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Kredi kartları ve bankamatik kartları, her an yanımızda taşıdığımız birçok ödememizi gerçekleştirmek için tercih ettiğimiz pratik bir kullanım yöntemidir. Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olan Akbank’ın şubeleri ve ATM’lerini her yerde görebilmek mümkün oldu. Para çekmek ve para yatırmak gibi birçok işlem de artık saniyeler alıyor. Akbank bankamatik ya da kredi kartınızla ATM’lerden para çekerken belli bir limitiniz bulunuyor. Gün içerisinde o limiti aşmadan para çekme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ATM’ler sayesinde artık faturalar ödenebiliyor, taksit işlemleri görebiliyor ve para transferi yapılabiliyor. Bunlar içerisinde para çekme işlemi de yer alıyor. Ancak bu işlem için banka müşterilerine belli bir sınır şartı koyduğu için sınırsız para çekme imkanı bulunmuyor. Her bankanın para çekme limiti farklılık gösterebilir. Akbank ATMden para çekme limiti kartınızın türüne göre değişmektedir.

Kart Tipine Göre Para Çekme Limitleri

Akbank Neomeo kartına sahip müşteriler gün içerisinde en fazla 250 TL para çekebilmektedir. Bu nedenle çoğunlukla öğrencilerin tercih ettiği bir kart tipidir.

Neoexi36 ile Neo Ek kartı kullanan herkes günde 1.000 TL para çekimi yapabiliyor.

Neoprivate ile Neo Birebir kartları gün içinde para çekme limitini 2.000 TL olarak belirlemiştir.

En fazla para çekmeye imkan tanıyan Akbank kartlarından biri de Neo Business kartıdır. Günde para çekebileceğiniz limit 4.000 TL’dir.Birçok bankada olduğu gibi Akbank para çekme limiti de yükseltilebiliyor. Banka güncel olarak bu limiti artırabiliyor ve daha fazla para çekmenize izin veriyor. Ya da Akbank ile iletişime geçebilir, ATM’lerden yönlendirme yöntemini deneyebilir veya mesaj atarak bilgi alabilirsiniz.

Telefon bankacılığı ile de limit artırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bakiyenizdeki paraya göre bu limit yükseltilebiliyor. Akbank müşteri temsilcisine ulaştıktan sonra bu limiti artırıp artıramayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Akbank Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Tüm bunların yanı sıra Akbank şubelerinden de daha kolay bir şekilde günlük para çekme limitinizi yükseltebilirsiniz. Örneğin Akbank ATM’lerinden kartınızın türüne göre en fazla 1000 TL çekim yapabiliyorsunuz diye düşünürsek, bu limiti aşmak isterseniz bir miktar ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Her ekstra para çekimi için 10 TL gibi bir para ödeme zorunluluğu bulunuyor. Genellikle acil durumlarda bu ücret ödenerek bu şekilde limit yükseltme işlemi yapılıyor. En hızlı şekilde yüklü nakit ihtiyacınızı bu yöntemle sağlayabilirsiniz. Kesilen bu 10 TL’lik para, başka Akbank müşterilerine haksızlık yapılmaması adına alınıyor. ATM’lerdeki para miktarının azalmaması ve herkesin 1.000 TL’den fazla para çekimi yapması için geçerli uygulamalardan biridir. Ayrıca Akbank ATM’leri, diğer bankaların kredi kartı ya da banka kartları ile işlem yapmanıza ve para çekmenize izin veriyor. Böylece bankanızın ATM’sini aramaya gerek kalman Akbank ATM’si üzerinden işinizi halledebilirsiniz. Tüm Bankaların ATM Para Çekme Limitlerine Buradan bakabilirsiniz.
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>