Akciğer Temizleme Kürleri | Yazan Gençlik

Akciğer Temizleme Kürleri

Akciğer temizleme ihtiyacı özellikle bir süre sigara içmiş kişilerde çokça rastlanmaktadır. Sigara, soluduğumuz kirli hava, kimyasallar gibi bir çok etken ile akciğerlerimiz etkilenir ve kirlenir. Akciğerlerimizde bulunan hava kesecikleri bu kirli hava ile dolduğundan dolayıda sağlıklı nefes alamayız. Akciğer temizleme kürleri ise akciğerinizi doğan yöntemler ile temizleme imkanını sunar.

kirmizi-elmalar

Elma hoşafı ve tarçın

Elma bilindiği gibi insan vücuduna çok yararı olan bir meyvedir. Akciğerlerimiz içinde oldukça yararlıdır. Özellikle sigara sonrasında akciğer temizleme için rahatlıkla kullanılabilir. Öncelikle elma hoşafını yaptıktan sonra bunu çubuk tarçın ile içebilirsiniz. Akşamları yatmadan önce bir kase içmenizi yeterlidir. Bu kürü 1 ay boyunca kullanabilirsiniz. Bir ay sonra farkı hissedebilirsiniz.

Keçiboynuzu pekmezi

Keçiboynuzu kendi başına bir çok hastalığa iyi gelen bir besindir. Bu durum akciğer içinde geçerli. Akşamları yatmadan önce ve sabahları soğuk pres keçiboynuzu pekmezi yemeniz akciğer temizliği için çok önemlidir.

Tere Otu

Tere otu çoğu kişi tüketir ama akciğerimizi temizleme özelliğinin olduğu çok az bilinir. Yapmanız gereken bir ay içerisinde 5 günün her gününde bir baş tere otunun yarısını sabah yarısını ise akşam tüketmektir. Beş gün sonrasında akciğerlerinizdeki özellikle sigaradan dolayı oluşan balgamın söküldüğünü görebilirsiniz.

Sirke akciğer temizliğinde kullanılmaktadır

Kaynamış bir bardak suya bir yemek kaşığı sirke ekleyip karıştırdıktan sonra yatmadan önce içmek damarların ve akciğerin temizlenmesini sağlar. Bu akciğer temizleme kürünü 1 ay kullanmanız yeterlidir. Anemisi olanlar bu kürü uygulaması sakıncalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir