Amazon'da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır? | Yazan Gençlik

Amazon’da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Envai çeşit ürün ve hizmet alınabilen online platformlar artık günümüz insanının gözdesi. Çünkü kısa zaman diliminde uygun fiyattan alışveriş yapmak herkesin ilgisini çekmekte. Amazon bu manada yayına girdiği andan itibaren akla ilk gelen adreslerden. Ancak kullanıcılar sistem üzerinden işlem sürdürürken bazı sorunlarla başbaşa kalabiliyor. Örneğin kimisi Amazon‘da alışverişte banka kartı ile ödeme için nasıl yapılır diyebiliyor. Genel anlamda artık e-ticaret hizmeti sunan yerler tüm kuruluşlardaki imkanları kredi kartı vesaire destekliyor. Merak edenler için detaylı açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amazon’da Kredi Kartı ve Banka Kartı İle Ödeme Yapmak

  1. Satın almayı planladığınız ürünleri seçtiyseniz sepetinize giderek Alışverişi Tamamla butonuna basın.
  2. Adresler arasından tercih ederek Bu Adresi Kullan deyip işleme devam edin. (Eğer ekli adresiniz yoksa, Yeni Bir Adrese Teslim Et seçeneğinden yenisini dahil edebilirsiniz.)
  3. Gelen Ödeme Aracı Ekleyin sayfasından banka kartı veya limitinize göre kredi kartı kullanabilirsiniz. Ücreti ödeme yapma yöntemlerinden arzuladığınız kartın üzerindeki verileri kutucuklara yerleştirin. (Kart numarası, isim soyisim ve son kullanım tarihini ön yüzde, CCV2 bilgisi istediğinde ise arka yüzdeki son 3 rakamı yazabilirsiniz.
  4. Sonrasında Şimdi Al‘a tıklayarak Amazon alışverişini bitirebilirisiniz.

Halihazırda bu site, ABD merkezli bir bulut sistemidir. Ekstradan e-ticaret sektöründe faaliyet göstererek topluma hizmet etmekte. Türkiye’de internetin yaygın olmadığı 1994’lü yıllardan yana varlığını sürdüren yabancı şirket 2018’in Eylül’ünden beri ülkemizdeki resmi çalışmalarına başladı. Hatta açıldığındaki ilk dönemde müşteri potansiyelini arttırabilmek adına çok ucuzdan, uygun şekilde pek çok ürün satmıştı. Uluslararası çapta boy göstermesi insanlara güvenli bir şekilde banka kartı ödeme imkanı tanıyor. Neticede sadece bizim topraklarımızda değil dünyanın dört bir yanında alım satım yapıyor. Yani diğer platformlarda yaşadığınız kötü tecrübeyi kenara atıp kredi kartı ile ödeme yapmayı bile rahat sağlarsınız.

En büyük nedirden ismini alırken satış hacmini ve piyasa değerini düşününce mantıklı bir tercihte bulunduklarını söyleyebiliriz. Gelişmiş yazılım imkanları sayesinde 3D ve benzeri güvenlik alanları uygulayarak Amazon’da ödeme nasıl yapılır sorusunu ortadan kaldırıyor. Sahibi olduğu internet alemindeki noktalar zaten hacmini ve network ağını bize hissettirmekte. Dolayısıyla söylediğimiz biçimde adımları uygulayıp banka kartınız ile eşyanızı, cihazınızı kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir