Android Telefonda Sesli Not Nasıl Alınır? Not Alma Uygulamaları | Yazan Gençlik

Android Telefonda Sesli Not Nasıl Alınır? Not Alma Uygulamaları

Günlük aktivitelerimizi gerçekleştirebilmek adına teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz. Öyle ki irili ufaklı her işimize çözüm bulacak yazılım bulabiliriz. Örneğin yapacağımız şeyleri unutmamak için genellikle bir köşeye not alırız. Ancak o an bazen yoğun oluruz ve unutup çok önemli kayıplar yaşarız. Önüne geçebilmenin yöntemi elbette mevcut. Eğer Android telefon kullanıcısıysanız sesli not alma uygulamaları sayesinde saniyeler içinde hatırlatırıcı oluşturursunuz. Peki aralarından hangisini seçmeliyiz, hangisi işimize yarar derseniz Android sesli not nasıl alınır başlığında cevaplandırıyoruz.

Google Play Store’dan güvenle indirebileceğiniz yazılımları ekstradan APK indirmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Tavsiye edeceğimiz yazılım bütünü hemen altta.

Android Sesli Not Alma Uygulamaları

  1. Google Keep

Arama motoru olarak yola başlayan ve ardından dünyanın en büyük şirketlerinden birine dönüşen Google’ın sunduğu hizmet sayesinde telefonda ve web tarayıcıda kişisel notlar alabilirsiniz. Ayriyetten Android işletim sistemi cihazlarda sesli not uygulaması üzerinden widget oluşuturup kısa yoldan işlemi sağlayabilirsiniz.

Beğenilmesini asıl sağlayan özellikse söylenenleri yazıya dökmesidir. Speech to text adı verilen mekanizma hem sesinizi hem de söylediklerinizin yazılı versiyonunu saklayacak.

  1. Evernote

Not alma istediğindeki kişiler diğer alternatif bu olabilir. Yine ana ekrana eklenebilen widget tercih edilme sebebi olsa da ilk anlattığımız Keep’te olduğu gibi sesi yazıya dökmez. Ses kayıt düğmesine bastığınız anda sizi uygulama ekranına gönderir ve çalışmayı tamamne başlatır. Dolayısıyla biraz zaman kaybı söz konusu.

  1. Easy Voice Recorder

Ücretsiz ve pro şeklinde iki sürümle kullanılmakta. Para ödemeden kullanacağız versiyonda mono sesli not alma imkanı uygulama içinde mevcut. Lakin mikrofon desteğini, reklamları kaldırmayı falan hedefliyorsanız belirlenmiş ücreti ödemeniz gerekir. Evernote’un tersine ekranınızdaki widgetten direkt olarak çalışıtırıp kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir