Anıl Piyancı - Aklımı Kaçırdım Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Anıl Piyancı – Aklımı Kaçırdım

İzmir’in önemli ismi güncele ayak uydurup arayı sıcak tutuyor. Anıl Piyancı animasyon şeklinde hazırladığı klibimsi Aklımı Kaçırdım ile kulaklardaki pası silecek. Pek çok insan tarafından sevilen İzmirli tüm Türkiye’ye yeni işini dinletiyor.

Şarkı Sözleri

Video klibin gelmesiyle birlikte tam hali yayınlanacak ve liriğin tamamı hemen eklenecek. Rapin yeraltından ibaret olduğu yıllarda sponsor, para ve reklam kavramlarına pek aşina değildik. Özellikle konser ve albüm geliri bulunmayan MC’ler neredeyse sıfır kazanıyordu. Hiphop kitlesinin geneline ulaşmayı başaran Anıl ise bunların dışında çektiği kaliteli videolar, herkesin kulağına hitap eden melodiler ve verse’lerle çok sürmeden binlerce kişi tarafından takip edildi. Kendisi önceki ve çevresindekileri gibi yapmayıp reklam anlaşmaları için masaya oturmuş ve Türkçe Rap’e başka kapı açmıştı. Ardından yakalanan ivmenin bizi getirdiği nokta ortada. Standart seviyesini koruduğu parçalarında sözleri dinleyiciyi hemen çekiyor. Zaten Aklımı Kaçırdım şarkı benzeri beraber boy gösterdiği beatmakerler asist sıfatını takacağımız şeyler paslamakta. Üstüne düşen güzel vokal performansı.

Geçtiğimz 3 sene bu alanda çalışanların tümünü etkiledi. Çünkü güncel sound stilinde üretime geçilip mumble tarzıyla mikrofonun başına geçildi. Eskiden dimdirekt 16 satır yazılırdı ve üstüne pek düşülmezdi. Hatta autotune sayesinde şarkı söyleyen rapçilere bile rastladık. Bugün hit çıkaranların tamamı bahsettiğimiz biçimde sentez projeler ortaya koyuyor. Battle dahi ölmediyse bile şekil değiştirdi. Bütün janr özelliklerini taşıyan isimler listesinin zirvesinde bulunan Anıl Piyancı halihazırda “ben şucuyum” dememişti. Dolayısıyla güncellenmiş hiphop şahsına uygun. Nitekim bugüne dek yazdığı şarkı sözleri yeri geldiğinde eleştiri, yeri geldiğinde eğlence barındırır. Çizgi film tonajında üretilen klibin beraberinde duyacağımız Aklımı Kaçırdım sözleri itibariyle yazın sıcak havasına eş düşüyor. Güneşin yaktığı anda denize girerken aldığımız ferahlığı clubde bunu dinlerken de yaşayacağız sanırım.

Piyasaya sunulmaya hazırlanmışken arka plandaki insanları anmamak hoş değil. Neticede sevilen pek çok projenin mutfağında yer alan Can Volkan beat ve prodüksiyonun tamamına imzasını atmış. Değinilmesi gerekenlerden Anıl Piyancı Aklımı Kaçırdım kapak tasarımı Cihangir Öziş’in elinden. Yönetmenliği açıkçası benim daha önce duymadığım Silvyo Behmoaras gerçekleştirmiş. Tanıtımda sadece animasyonlu versiyonu gösterilince ekstradan gerçek hayattan görüntü var mı, bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir