Antalyalı Baba onun adı Noel Baba | Yazan Gençlik

Antalyalı Baba onun adı Noel Baba

Noel Baba, Noel gecesi çocuklara hediye bıraktığına inanılan efsanevi kişi.

Noel Baba, efsaneye göre Türkiye’nin Antalya ilinde eşi ile birlikte yaşar. Elfleri ile birlikte çocuklar için oyuncaklar yapar. Çocuklar kendisine mektupla Noel için hangi hediyeyi istediklerini bildirirler. Noel Baba da ren geyiklerinin çektiği uçan kızağını hediyelerle doldurur ve evlere bacalardan girerek herkesin hediyesini dağıtır. Bu arada çocuklar tarafından kendisi ve geyikleri için bırakılan süt, kurabiye, havuç gibi yiyecek ve içecekleri tüketirler Noel Baba günümüzde kır saçlı, uzun kır sakallı, sevimli, koca göbekli, tonton birisi olarak resmedilir.

Gelelim Antalyalı Noel babaya 🙂

Türkiye’de Noel Baba yılbaşında kutlanılır ama Noel Baba Hristiyan aleminin dini değil midir ? Niçin % 90 Müslüman olan bi’ ülkede çam ağacı süslenilir ve Noel baba kutlanılır ? Onlar 7 Gayri Müslüman bir araya gelip ya bizde Müslümanlar gibi bir dana keselim onu da fakirlere dağıtalım diyor mu ? Demiyor! Ama Tam tersinde bizim Kurban bayramımızı kınıyorlar….

Oysa onlar yeşilliği ormanlığı katlediyorlar her sene Binlerce Cam ağaçları kesiliyor katlediliyor!  Biz Müslümanlar sesimizi çıkartıyormuşuz ? HAYIR, tam tersine onlarla birlikte cam ağaçları süslüyoruz!

BU MUDUR SİZİN YENİ NESİLE GENÇLİĞE BIRAKMAK İSTEDİGİNİZ ÜLKE ?

Almanya’da yasaya bi genci düşün eğer küpe taksa veyahut pantolonu değişik giyinse deriz ki Avrupa bozdu. Almanlara döndü.

Açıkça o genci acayip şekilde kınarız ! EE O ZAMAN SEN TÜRKİYE’DE YAŞAYIP MÜSLÜMAN OLUP SONRA DA YILBAŞINDA ÇAM AĞACI SÜSLERSEN SANA DEMEZLER Mİ BE ADAM BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU ?!?!!

Yabancı bir ülkede yasayan Türk kızı olarak siz Türkiye’de yaşayıp din örf ahlak adetleri unutan ve unutturan gençleri aileleri herkesi kınıyorum ! Bizim neyimize cam ağacı süslemek ?

Merak ediyorum o cam ağacı başında Hz. İsa’yı bekliyor musunuz tıpkı Hristiyanlar gibi ?

Çocuklarınıza dua etmesini öğretin ALLAH’a dua etmesini yalvarmasını ! Sonra bir şeyleri elde etmek için çalışmanın gerektiğini öğretin ! Peygamber efendimiz s.a.v için de dua etsinler bir şeyi elde etmek için Noel babaya mektup yazdırmayın ! Noel babaya yalvarmasınlar ! Sağ sol aşağı yukarı kalbin damarların ALLAH  her yerde ve var olandır peki Noel baba gerçekten var mı ?

saygılar

 

1 yorum yapılmış

  1. Çok güzel bir yazı ellerine sağlık herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir