Apple Music Şarkısı Instagram Hikayede Nasıl Paylaşılır? | Yazan Gençlik

Apple Music Şarkısı Instagram Hikayede Nasıl Paylaşılır?

Sosyal alanlarımız teknoloji çağıyla beraber fiziksel anlamda daraldı. Nitekim dışardayken bile telefonumuzu elimizden bir an bırakmıyoruz. Ya mesajlarımıza bakıyoruz ya da Instagram profiline kim ne koymuş hikayede ne göstermiş diye zaman geçiriyoruz. Story özelliği Snapchat sonrası yaygınlaşınca hemen her uygulamaya gelmişti. Artık buraya şarkı dahi eklenebiliyor. Farklı platform kullanıcıları atacağı adımı bilemezken biz Apple Music abonesi için şarkıları Instagram hikayede nasıl paylaşılır sorusunu yanıtlıyoruz. Böylelikle hızlı ve kısa birkaç dokunuşla istediğiniz parçayı tüm arkadaşlarınız dinleyebilecek.

Apple Music Şarkılarını Instagram Hikayede Paylaşmak

  1. Parçayı, çalma listesini, albümü eklemek adına öncelikle Apple Music’i açın.
  2. Yukarıdaki üç nokta simgesine basın. Ayrıca Hızlı Eylem adındaki menüden ulaşmayı arzu edenler kitaplıktan albüme, çalıma listesine basılı tutsun.
  3. Gelen ekran penceresinden Oynatma Listesini Paylaş ya da Albümü Paylaş seçeneklerinden birisini tercih edin.
  4. Başka yöntemi deneyecek kişiler, istenilen şarkı çalmaya başladıktan sonra açıklamaya tıklayarak isminin hemen yanında bulunan 3 noktadan Paylaş diyebilir.
  5. Son adımda şarkıyı hikayede paylaşmak için ikinci bölmedeki Instagram logosuna dokunun.

Eğer en sondaki anda IG logosunu göremiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Instagram’ı Apple Music Paylaş Menüsüne Eklemek

  1. Sayfadaki 2. satırın bitişine gidip üç noktalı ikona basmanız gerek.
  2. Çıkan görüntüde artık kafanıza göre uygulamayı buraya ekleyebilirsiniz.
  3. IG için yanındaki artı ifadesini seçebilirsiniz.

Kurduğumuz iletişimin akmasına veya değişik sohbetin başlamasına olana sağlayan yegane şart müzik. Sosyal medya profilimize eklediğimiz müzikler bir bakıma kişiliğimizi, tarzımızı yansıtır. Dolayısıyla insanların konuda çaba sarf etmesini anlamak mümkün. iOS 13.5 öncesindeki güncellemeler trackleri herhangi bir uygulama üzerinden göndermemize izin vermiyordu. Ancak gelen sürüm istenilen işlevi barındırıyor.

Halihazırda Spotify kampanyasından faydalanıp üye olanlar rahatlıkla hikaye veya gönderide şarkı ekliyor. Zaten Apple ve iOS işletim sistemi yapısı kapalı kutu niteliğinde. Ancak iPhone ve benzeri ürünlerini edinmiş kullanıcılar bir yerde sıkılıp diğerlerinin konforuna ulaşmayı hedeflemekte. Örneğin konuda belirttiğimiz Apple Music Instagram hikayede paylaşma şansı yazılım geliştiricilerin müdahalesi sonrası mevcut. Ayrı mobil sistemler arası mesafe böylece kapanmakta. Programlamadan ve işlevsellikten öte artık müşteriler donanım değerine eskisinden fazla önem verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir