Aracınızda Görsel Bir Zenginlik: Maun Kaplama | Yazan Gençlik

Aracınızda Görsel Bir Zenginlik: Maun Kaplama

Günlerimizi, haftalarımızı içinde geçirdiğimiz, gerektiği zaman aileniz ya da arkadaşlarınızla saatler süren uzun yolculuklar yaptığınız otomobilinizin güzel gözükmesi, kaliteli malzemeler ile bezenmiş olması hem sizin hem de arabanıza binenlerin gözlerini kamaştıracaktır. Otomobilinizi kişiselleştirmeniz aracınızın karakter kazanmasına yardımcı olacak, görenlere estetik bir ortam hazırlayacak ve içinde rahat, konforlu hissedilemesini sağlayarak huzurlu bir yolculuğun önünü açacaktır. Otomobilinizin bir karakter kazanması için ise yapmanız gereken kaliteli görsel malzeme kullanmak ve aksesuarları iyi seçmek olacaktır. Buna en güzel örnek ise ön konsola ve torpido gözüne yani arabanıza binildiğinde en çok göz önünde olan kısıma uygulanan maun kaplama gösterilebilir.

Maun kaplama poliüretan bazlı ve yapıkan bir yapıya sahip olduğu için görsel olarak sunduğu haz dışında herhangi bir kaza anında da ön konsol ve torpidoyu tek parça haline tutarak dağılmasını engeller. Bu da güvenliğiniz için ekstra bir önlem almanız demektir. Maun kaplama aracınızın modeline, istediğiniz renge göre belirlendikten sonra ufak bir el becerisiyle ön konsola ve torpidoya uygulanabilir. Karbon ve alüminyum renk seçenekleri bulunan maun kaplama, daha klasik bir görünüm isteyenler için ise ahşap desen seçeneği satın alınabilir. Ahşap seçeneği parlak bir görünüme sahip değildir, üzerine polyester çekilmesiyle parlaklık kazandırılabilirken, polyesterin kolay çatlayan ve çizilen bir malzeme olması ise tercih edilmesinde tartışmalara yol açabilir.

Maun kaplama uygun fiyatlara ulaşılabilen bir malzeme sayılabilir, fiyatı 100 – 200 TL arasında değişiklik gösterirken, kaplama işleminin işçilik ücretlendirmesi bu fiyatların dışındadır. Uygulanacak alanın boyutu da fiyatı ona göre arttırabilir. Kaplanması oldukça kolay olan bu malzemenin, sökülmesi de oldukça kolaydır. Fön makinası yardımıyla ısıtılan ve yumuşatılan yapışkan malzeme, tırnak yardımıyla ön konsoldan kaldırılabilir. Çıkartıldığında ise ne ön konsolda ne de torpidoda bir iz bırakmamasının sebebi ise uygulanırken ekstra bir yapıştırıcı kullanılmamasıdır.

Yukarıda yazdıklarımıza bakıldığında maun kaplama görsel ve kullanılabilirlik anlamında çok fazla avantaj sağlar ve bu yüzden de bir çok insan için tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

http://www.arabamaraba.com/k238maun-torpido-kaplama-setleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir