Asker Konusu Benzersizdir – Türk Silahlı Kuvvetleri | Yazan Gençlik

Asker Konusu Benzersizdir – Türk Silahlı Kuvvetleri

Türkiye’de askerlerle ilgili son zamanlarda sürekli haberler çıkmaktadır. Daha önceleri hükümet tarafından sürekli eleştirilen, karalanan, aşağılanan Türk Silahlı Kuvvetleri şimdide Cumhuriyet Halk Partisi tarafından saldırılara maruz kalmaktadır.

Türkiye’de asker konusu diğer hiç bir konuya benzemez. Bazı arkadaşlarımız hiç bir gelişmiş demokrasi ülkelerinde askerin bu kadar tartışılmadığını, hiç birinin bu kadar siyasete dahil olmadığı söyleniyor.

Bu cümleleri kuranların tarih bilgisini, tarih anlayışını ve Türk Tarihine bakışını sorgularım. Çünkü o gelişmiş demokrasi olarak bahsedilen ülkelerin tarihinde askeri olarak güçlü bir geçmişi yoktur. Bizim tarihimiz Askerlikle geçmiştir.

“Her Türk Asker Doğar” diye bir sözümüz vardır. Bizim askere bakışımız çok farklıdır. Bizim tek güvenebileceğimiz, sığınabileceğimiz kurum Türk Silahlı Kuvvetleridir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin siyasete müdahale etmesi doğru değildir. Doğru değildir de ülkenin satılması da doğru değildir. Ülkeyi bölmek de doğru bir davranış değildir. Milleti koyun yerine koymakta doğru değildir. Bunlarca yanlış varken TSK’ya bu kadar yüklenilmesi yanlıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Türk Milletinin TEK GÜVENEBİLECEĞİ KURUMDUR.

3 yorum yapılmış

  1. dediğiniz gibi tek güvenilecek ve işini düzgün yapan tek bir kurumdur. askerin üzerinde oynanan oyunlar engellenmeli.

  2. yapmaya bu asker üç defa darbe yapıp haksız yere insanlara işkence yapıp idam etti bu askerin neyini savunuyosun.
    30 yıldır pkk yı bitiremeyen baskın yapılcagını bildiği halde düğüne giden komutanlar varken mevzileri boşaltan komutanlar varken daha eline silah almamış askerleri sınıra koyanlar varken nasıl güvenebiliyosun

  3. bakınız Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bu şekilde aşağılayamazsınız. Küçük göremezsiiz. Bu vatan için canlarını feda edenleri sadece çürük elmalar yüzünden harcayamazsınız. Türk silahlı kuvvetlerine güvenemyeceksinde kime güveneceksin. Natonun ordusunamı güveniyorsunda bu kadar cüretkar konuşuyorsun.. bu hakkı kim veriyor. Dediğim gibi TSK benim içi tek güvenilir kurumdur. Ve TSK için kötü söz söyleyenlerin benim gözümde teröristten farkı yoktur. TSK bugüne kadar 3 defa darbe yapmış olabilir ama tsk sadece cumhuriyet dönemnde yoktu.. Türk Silahlı Kuvvetleri hep vardı ve varolacaktır. Türkler savaşçıdır. Türklerin savaş gücünü aşşağılayanlar ancak ve ancak Türkiye düşmanlarıdır. Laflarınıza dikkat ediniz. 3-5 Tane davası sonuçlanmamız subayları baz alarak TSK’yal laf saydıramazsınız. Binlerce kişiyi töhmet altında bırakamazsınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir