Askeri PKK'nın elinden Vatandaşlar Kurtardı | Yazan Gençlik

Askeri PKK’nın elinden Vatandaşlar Kurtardı

Uzman çavuş, eşi ve çocuklarının olduğu araç ile hastaneden dönerken PKK’lıların tuzağıyla karşılaştı. Şırnak Asker Hastanesi’nden dönen askeri PKK’lı teröristler, Ömer Kabak Meydanı’nda yolunu keserek durdurdu. Güvenlik nedeniyle ismi açıklanmayan jandarma uzman çavuş, Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığında görev yapıyor.

Ömer Kabak Meydanı’nda gerçekleşen hadise, dün yaşandı. Uzman çavuş, dün hastalanan eşini çocuklarını da yanına alarak Şırnak’taki Asker Hastanesine götürdü. Eşinin muayenesinin ardından aracıyla şehir merkezine dönerken Ömer Kabak Meydanı’nda 4 PKK’lı terörist tarafından yolu kesilerek durduruldu. Uzman çavuş silahına davrandı ancak araçta eşi ve çocukları olduğu ve onlara zarar gelmesini istemediği için elini tetikten çekti.

Bölücü terör örgütü mensupları askeri araçtan indirdiler. Bu esnanda askerin eşi de arabadan inerek kocasının yanına gelerek ” Öleceksek beraber ölelim ” dedi. Jandarmanın çocukları ise olan biteni arabanın arka koltuğundan korkulu gözlerle izlediler.

PKK Şırnak’ta uzman çavuşun yolunu kesti ancak hesaba katmadıkları bir unsur vardı. O anda orada olanları izleyen vatandaşları hesaba katmamışlardı. Vatandaşlar olay sırasında hemen müdahale ettiler. Aileye kendini siper eden vatandaş eli silahlı teröristlere direnmeye başladı. O esnada sayıları artan vatandaşları dağıtmayı planlayan teröristler havaya ateş açtılar. Kargaşadan yararlanılarak uzman çavuş ve ailesi bir araca bindirilip olay yerinden uzaklaştırıldı.

Şırnaklı vatandaşların yardımıyla büyük bir tehlikeden kurtulan asker ve ailesi olay yerinden uzaklaşırken PKK’lılar arkasında ateş etmesi nedeniyle bazı vatandaşlar hafif şekilde yaralandı. Buna rağmen direnen vatandaşlar eli silahlı 4 teröristi dağıtmayı başardılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir