Askersiz mi kaldık ? | Yazan Gençlik

Askersiz mi kaldık ?

Genel Kurmay Başkanı İlker Koşaner, Kara Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Hava Kuvvetleri Komutanı 20 Temmuz 2011 tarihinde istifa ettiklerini açıkladı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşen bu toplu istifa ise geride bir çok soru bıraktı.

Bu adamlar neden istifa etti ? Asker olmanın gereklerinden biride pes etmemeleri olsa gerek. Askerleri kolay kolay yıldıramazsınız. Öyle bir anlık kararla iş yapmazlar. Uzun bir süre düşünürler. Bu verdikleri karar öyle basit bir karar değildir. Her ne kadar emeklilik sürelerine fazla zaman kalmamış olsa da bir asker için istifa etmek kolay değildir.

Buradan itibaren kendi yorumumu katmaya başlıyorum. Bu adamlar istifa etti çünkü mecburlar… İstifa etmek zorunda bırakıldılar. Bu “Yandaş Medya” yalan yanlış, gerekli gereksiz, mantıklı mantıksız yayınlarıyla o kadar bıktırdı ki.

Bırakmak zorunda kaldılar çünkü neredeyse silah arkadaşları kalmadı. Bütün silah arkadaşları hapiste ve kendilerini her an alabilirler. Hapiste ki askerlerin, gazetecilerin, ülkücülerin yani siyasi olarak içeri alınanların hesabını nasıl verecekler acaba ? Bu insanların çoğunun suçsuz olduğuna inanıyorum.

Erdem Karakoç gibi bir ülkücünün hapiste olması, Mehmet Haberal gibi bir PROFESÖRÜN hapiste olması, onlarca komutanın hapiste olması kesinlikle siyasidir.  Bu zamana kadar sürekli hapiste yatanlar bugün intikam alıyorlar.

Alınan intikam doğru değildir. Siyasi adaletin tamamı yanlıştır. Hiç birini desteklemiyorum. Siyasi bir karar veren hakim kimin lehine karar verirse versin yanlış yapıyordur. 

Adalet siyaset, din , ırk, görüş, boy, saç, sakal, kaş, göz, para, makam, mevki ayıramaz yani ayırmamalı. Ama malesef ülkemizde gerçek bir adalet sağlanamamış davalar HAKKIN ADALETİNE kalmıştır. Onun terazisi dirhem şaşmaz bunu biliyoruz. Bunu bildiğimiz için rahatız zaten. Eğer kendimizi buranın adaletine bıraksak zaten kafayı yer giderdik.

Çoluk çocuğa tecavüz eden adamlar, seri katiller, teröristler dahi salınıyorken daha suçu belli olmayan üstelik kaçma riski bulunmayan insanlar hapishanede çürütülüyorlar. Hal böyle iken komutanların istifa etmesi çok normal.

Normal derken Cumhuriyet tarihinde ilk kez olmuştur. Ve uzun bir süre daha olmayacaktır diye düşünüyorum. Çünkü bundan sonra gelen askerler hükümetten, hükümet de yeni gelen askerlerden memnun olacaktır. Memnuniyet içerisinde yaşar giderler. Tekele almak bu olsa gerek. Şuan Türkiye tam anlamıyla Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetiliyor. Sayın Erdoğanı yönetenler (yani tavsiyede bulunanlar ) tam denetimi aldılar eline. Artık dediğim dedik çaldığım düdük devrine tam anlamıyla girdik.

Adaleti kendi taraflarına çekmeyi başardılar,

Askeriyeyi kendi taraflarına çekmeyi başardılar,

Cumhurbaşkanlığı zaten kendi taraflarında hal böyleyken bize söyleyecek tek cümle kalıyor helal olsun…

 

Bu zamana kadar herkesin yapmak istediği ama kimsenin beceremediği saltanatı kurdu adam. Çok iyi gerçekten. Ama ok tehlikeli bir durum. Gücün tek bir kişinin elinde olması hiç iyi değil akıl sağlığı için…

Tek başına bu kadar yük bir insana fazla gelir.. Hadi bu zamanları atlattın gün olur devran döner keser döner sap döner. Bugün siyasi olarak içeri aldığın adamlarla yer değiştirirsin. Ama yaptıklarından sonra seni orada tutarlar mı ayrı mesele..

Şimdi oturuyorum bazen kendi başıma düşünüyorum. Bu adam hakikaten iyi işler mi yapıyor da biz görmüyoruz yoksa yaptığı bir şey yok mu?

Neler yaptı bakalım….

Yol yaptı bol bol Allah Razı Olsun… Güzel yol yapıyorlar.. Her sene değiştiriyorlar yolları. Sürekli kaldırım daşı döşüyorlar sokağa. Sokağa diyorum çünkü belli başlı sokak belirlemişler sanırım az oy çıkan sokaklar oraları sürekli yeniliyorlar. Şu aralar biraz azaldı bu taraflarda başka yerlere yoğunlaştılar sanırım çünkü Güngören cepte nasılsa.

Hastanelerde kuyruk beklemiyoruz artık. Çünkü kuyruğu internet başında bekliyoruz. Buda bir gelişme tabi. Hoş bir ameliyat falan olacaksanız eğer durumunuz acil ise 3-4 aya randevu verirler yaşarsanız gider ameliyat olur iyileşirsiniz.

Hmm düşünüyorum sonra ne yaptılar diye paradan 6 tane sıfır attılar paramız değerlendi…. Eski paraları bilmediğim için yorum yapmıyorum… Başbakan gelişti diyorsa gelişmiştir…

Sonra gelirimizi artmış. O konu şöyle üst tabakanın geliri arttı doğru. Ama piyasaya yansıyan bir şey yok. Küçük esnaflar ki bu adamlar Türkiye Ekonomisini oluşturan adamlar yaptıkları işlerin karşılığını alamıyorlar. Devlet kar ediyor ama millete yansıyan bir şey yok. Devlet kar ediyor sanmayın ki güzel ekonomiden dolayı. Şimdi bizim kurumlarımız, yollarımız, köprülerimiz toprağımız falan neyimiz var neyimiz yoksa satıyoruz pardon özelleştiriyoruz ya ondan dolayı geliyor paralar. Yani geçici paralar.. İnternet dünyasında bu tür geçici şeylere geçici diyoruz. Genel olarak her yerde aynı sanırım.

Konumuzdan çok uzaklaştık sanırım.. Ama napalım elde değil yazmamak. Şimdi yeni Genel Kurmay Başkanlığına Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel gelecek sanıyorum. Yeni genel kurmay başkanı kim olacak ? Haberlerde gördüğüm kadarıyla Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel ilk olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığına getirilecek ardından Genel Kurmay Başkanı yapılacak. Yani yeni genel kurmay başkanımız Necdet Özel. Yazımızın sonuna Necdet Özel’in biyografisinin linkini koyacağım dileyenler oradan kimdir Necdet Özel öğrenebilir.

Terörle mücadelede tam bir zafiyet gösterildiği dönemde komutanların bu hareketi gerçekten endişe verici. Terörle mücadele işi askerin olmadığı zaten en başından beri biliniyor. Askerlerimiz için dağdaki üç beş çapulcuyu yok etmek büyük bir mesele değil ama iş askerle bitmiyor ki . Bu terörün bir sürü ayağı var. Kaçakçılık, Silah Ticareti ve Uyuşturucu ile elde edilen gelirin önünü kesmeden çözülecek iş değil. Bunları çözmesi de Türkiye gibi bir devlet için büyük iş değil. Sınır komşularımızla aramızı bunun için düzeltmedi mi sayın başbakan. Hadi bakalım  Suriye’den, İran’dan , Irak’dan gelen yasa dışı mallara el koysun da görelim.

Amerika bize bunlar nereden geliyor nereye gidiyor söylesin de terörü bitilerim. Avrupa bu örgüte dur desin de bitirelim terörü. Ulan yürü git bu devletler Türkiye’ye yardım eder mi diyorsunuz gibime geliyor. Haklısınız zaten tamamen katılıyorum size. Bu devletlerden bize hayır gelmez. Peki biz neden bu adamlarla sıfır sorun diye kendimizi kasıyoruz. Hiç için. 3- 5 milyar dolar için şehit veriyoruz biz. Hadi 300 – 500 milyar dolar olsun.  Fiyat ne kadar artarsa artsın 20 yaşında daha hayatının baharında olan bir gencin hayatına karşılık gelir mi ?

Onları defnederken VATAN SAĞOLSUN diyen babaların, anaların, eşlerin, sevgililerin, ÇOCUKLARIN göz yaşlarına karşılık gelir mi o para…

Gözünü para hırsı bürümüş insanlar yüzünden şehit veriyoruz biz. Terörün her ayağını silip kazıyacak gücümüz var bizim. Devletimiz bu işi beceremiyecekse bıraksın işi millete. Adam gibi balkona çıkıp desin ki

Milletim, 30 yıldır devletin çözemediği terör sorunu içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir. Sizlerin desteğine, gücüne, parasına, silahına ihtiyacımız var. Bizimle olacaksanız bir adım öne çıkın desin. O an oluşan sarsıntıdan kaçacak delik arayacaktır bu şerefsizler.

İstanbul’un ortasında Türk Bayrağını indirin yoksa molotof atarız deme cesaretinde gösteren bu şerefsizlere acil bir müdahale gerekli.. Hadi artık başbakan… Artık boşu boşuna kınama naraları atacağına Allah Allah nidalarına izin ver…

Ya sen şimdi izin verirsin yada bunun vebali altında ezilir gidersin…

 

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Sabrınız içinde tebrik ederim. Toplam 1030 kelimeden oluşan bu yazı için yorum yapmayacak mısınız ?

 

 

Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel an itibariyle Kara Kuvveti Komutanı görevine atanmıştır…. ( 29 Temmuz 2011 Saat 23:00 )

Kara Kuvvetleri Komutanı Necdet Özel’in Hayatı – Biyografisi- Özgeçmişi

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir