Atatürk Açılımı | Yazan Gençlik

Atatürk Açılımı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesindeki hain saldırıda ve İzmir’de meydana gelen kazada şehadete yürümüş askerlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun.

Ülkemizde gelişen son olaylar Türk milletini derinden yaralamış ve üzmüştür. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütü, eylemlerine bir yenisini daha eklemiş, haince düzenlediği pusu sonucunda 13 askerimiz şehit düşmüş, 7 askerimizde yaralanmıştır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve milli birliğini hedef alan bu saldırıyı en ağır üslupla lanetliyoruz.

Bölücü terör örgütünün faaliyetlerine her geçen gün yenisini eklemesi Türk milletinin sabrını ve direncini son noktaya getirmiştir. Aynı gün Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanırken bu olayı kimse gündeme bile almadı. Aynı şehirde DTK “özerklik” ilan etti. Demokratik Toplum Kongresi, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirmiştir. DTK nın aldığı karar metninde “bundan sonra bölgemizdeki bütün insanlarımızdan kendilerini demokratik özerk Kürdistanlı tanımlamalarını talep ediyoruz” ifadesi yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, T.C. Anayasasını baştan sona ihlal eden bu karar karşısında meydanlara inerek “şehitler ölmez, vatan bölünmez” diyerek yaptığımız sözlü tepkinin hiçbir getirisi olmayacaktır. Biz bu politikayı devam ettirdiğimiz takdirde bu olayların ardı arkası kesilmeyecektir. Devletimiz, gerekli yaptırımı uygulayarak kesin çözüme gitmelidir.

Asırlarca Türk milletinin bir parçası bilip, kardeş kabul ettiğimiz, biz dediğimiz kesimler bu millete siz bizden değilsiniz dedirttiği anda bu vatana pasaportla girebileceklerini hiçbir zaman unutmamalıdır. Türkiye, Türkiye’yi vatan bilen herkesin vatanıdır.

1071 Malazgirt’ten girdiğimiz, istiklal harbiyle tapusu tescil edilen, bedelini kanla ödediğimiz ve ancak kanla vereceğimiz bu kutsal toprakları bölmeye çalışıp, Peygamber efendimizden dua ve övgüler alan bu milletin adı ile anılmak istemeyip özerklik isteyenlere Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk en güzel açılımı yapmıştır. İşte o açılım…
Başbakan İnönü saat 18.00 sularında Florya Köşkü’nde Atatürk’ü ziyaret eder:
– Hayırdır İsmet… Habersiz geldin.
– Paşam, azınlıklar meselesi… Konuyu Meclis’e getireceğiz… Ne diyorsunuz?
– İsmet bugün geç oldu… Yarın sabah erkenden gel, konuşalım.
İnönü çıkınca Atatürk “bütün görevlileri” toplar:
– Sadece laleler kalsın… Bahçedeki diğer bütün çiçekleri sökün, atın… Derhal.
İsmet Paşa sabah gelir, bahçenin “halini” görür ve “görevlilere” sorar:
– Ne oldu böyle?
– Gazi Paşa Hazretleri emrettiler, söktük.
Başbakan İnönü, Cumhurbaşkanı Atatürk’ün odasına girer:
– Paşam, bahçenin durumu nedir?
– Azınlıkları söküp attım İsmet!
İnönü “anladım” dercesine başını öne eğer:
Atatürk:
– İsmet, ben “Ne Mutlu Türküm Diyene”
sözünü boş yere söylemedim… Kendini Türk hisseden herkes bu vatanın öz evladı… Ben hayatta olduğum sürece bu böyle bilinsin… Ve sakın azınlıklar ile ilgili bir kanun çıkarılmasın.

Gürsel DEMİR
HEDEFTURAN.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir