AVG: En Tehlikeli Ülke Türkiye | Yazan Gençlik

AVG: En Tehlikeli Ülke Türkiye

AVG şirketinin yaptığı araştırma sonucu en tehlikeli ülkeler sıralamasında Türkiye %10 tehlike ile Rusya’nın açık ara önünde şampiyon oldu. Yapılan araştırma, internet kullanımının düşük olduğu ya da internet kullanım bilincinin oluştuğu ülkelerde riskin göreli olarak düştüğünü ortaya koyuyor. En tehlikeli ülkelerin hep aynı coğrafyadan çıkması da diğer bir ilginç konu oldu. Araştırmaya göre en tehlikeli 4 ülke Türkiye, Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan oldu.

AVG ürünlerini kullanan kullanıcılar arasında yapılan araştırma sonucuna göre, Türkiye’de her 10 kullanıcıdan biri internette dolaşırken virüs saldırısına uğruyor. Türkiye’yi 15 kullanıcıda bir saldırı oranı ile Rusya, onu da 24 kullanıcıda bir ile Ermenistan izliyor.

Dünya ortalamasının 73 kullanıcı da bir saldırı oranı olarak hesaplandığı araştırmada Amerika Birleşik Devletleri’ndeki saldırı oranı Pakistan ile aynı oranı paylaşarak 48 kullanıcıda bir oldu.

En az saldırı oranları ise genelde internet kullanımının düşük olduğu ülkelerde gerçekleşti. Sierra Leone 696 kullanıcıda bir saldırı gerçekleşirken, internet bilincinin oturduğu gelişmiş ülkelerde saldırılar düşük oranlarda kaldı. Japonya’da 403 kullanıcıda bir, Fransa’da 224 kullanıcıda bir ve Tayvan’da 248 kullanıcıda bir saldırı gerçekleştirildi.

Araştırma sonucunda Türkiye internet kullanımında en yüksek saldırı gerçekleşme oranı ile tehlikeli ülkeler arasında açık ara şampiyon oldu.

Kaynak: esemen.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir