Bahar | Yazan Gençlik

Bahar

Uzun zaman oldu neredeyse birkaç kelime satır yazı yazmayalı…
Yazmak istiyorum ama elim ne kaleme nede klavyeye gidiyor.Oturuyorum düşünüyorum kendi kafamda yorum yapıp çizip yazıp oturuyorum.. 

Yol uzun yol kısa kimimize ama ne var ki hayatın sonu hepimiz için aynı..Kendimizi o kadar yıpratıyoruz ki bunun farkına çok uzun zaman sonra varıyoruz..

Düşünce denizinde kaybolmaya yüz tutarken bir can simidi denizin üstünde tutunmayı sağlıyor..Her şey öyle hızlı gelişip gidiyor ki ne geleni ne gideni nede geleceğe yönelik bir şey yapılabiliyor..

Artık siyasetimizde ne yapacağını şaşırdı siyasetçimizde, sorsan hiçbiride ne yaptığını anlatamayacaktır. Yön çizelgeleri bozulmuş bir temsil heyeti ve o temsil heyetine güvenen halk ..
Meclis ve kurumlar  bugün hepside sere serpe yayılmışlar kuru sözlerle günlerini geçirip gitmekteler..

Elin adamı çıkıp diyor sen katilsin ,bizimkisi bıyık altından gülerek de get işine hayırsız benim nerem katil diyor..

Unutuyor elin adamı babasının oğlu değil söylediklerini aynen uygulayacak bugün olmazsa yarın uygulayacak şantaj aracı olarak bulmuş bir şeyler kullanmaya çalışıyor..

Nede olsa Avrupalı, kapısında yatıp kalkıyoruz ya bizden daha iyi sırtına binecekleri mi var ki…
Biz ne yapıyoruz sessizce seyrediyoruz 3 aşamalı plandan bahsediyoruz. Ne zaman olacak mış bu aşamalı plan evet denirse, iyide kardeşim onlar evet demeden sen uygulama sok hele şu planlarını da ak mı? kara mı ?belli olsun…herkes boyunun ölçüsünü bir alsın..

Efenim neymiş kanı kanla yıkamazlarmış kanı suyla yıkarlarmış v.s el insan ,el insaf iyide bizim suyla yıkadığımızı bunlar kanla yıkıyorlar be hey akıllılar zümresi..
Nede olsa alıştık bizim pamuklarımızdan yamuklarımızdan kendi kendimize batırmışız çuvaldızı el iğnelese ne olacak..

İçerde de olaylar dışarıdakinden farklı değil ,Bir bakan çıkıyor diyor ilk habur bir hataydı,ama haburların devamı gelecek..Aradan fazla bir vakti geçmeden bir başka vekil çıkıyor diyor bütün haklar verilecek güzel şeyler olacak diyor..Artık her şeye güzel bir şekilde alıştırıldık..

Bacaklarımızı kıçımızın altına, ellerimizi cebimize, dilimizide ağzımızın içine kırıp, tükürüğümüzü de yutarak uyuduğumuz pineklediğimiz yerde Büyük Türkiye hayali ile yanıp tutuşuyoruz.


Yanacağız yanacağız kor ateşlerde yanacağız…
 

Bahar gelmiş benim neyime diyemeyeceğiz..Baharı bekleyen kumrular çok bizim ovamızda..Çünkü yapay olarak oluşturulan Bahar, dağları taşları aşıp bizimde ovamızda görülecektir…
 

Dolu bardaktakini  boş bardağa aktarmak artık zor geliyor..
Gündeme bakınca kelimeler kifayetsiz kalıyor artık..
 

22.12.11

Murat KARAKOÇ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir