Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Çin ile Vizelerin Kalkabileceğinin Sinyallerini Verdi | Yazan Gençlik

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Çin ile Vizelerin Kalkabileceğinin Sinyallerini Verdi

Vize Pasaport

Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında Rusya, Ukrayna, Japonya ve bir çok dünya var. Salı grubunun konuğu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Polonya ile vizelerin kalktığını duyurdu. Salı grubunun programına konuk olarak  katılan  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sohbet arasında önümüzdeki yıl da Çin ile vizelerin kalkacağının duyusunu yaptı.

Vize Pasaport

Çin ile vizeler kalkacak diyen Bakan Çavuşoğlu bunun yanı sohbet arasında bazı konulara da değindi. Türk tarihine ışık tutan ilk Türk yazıtlarının bulunduğu Moğolistan ile de vizelerin olmadığını dile getirdi. Ayrıca buraya ulaşımın kolaylaşması için de Türk Hava Yollarının buraya direk uçuş seferleri yapmaya başladığını da ekledi.

Sabah Grubunun konuğu Bakan Çavuşoğlu, EXPO 2016 ile anlaşan şu an 30 ülke var diyerek EXPO için şehir merkezinden raylı sistem geliştireceklerini söyledi. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu Expo için sadece Antalya’ya değil Türkiye’ye değer katacak yorumunu yaptı.

Dışişleri Bakanı Çin ile vizelerin kalkacağı müjdesini verirken Antalya’da Teknoloji Merkezi oluşturmak için geniş bir arazi aradıklarını ve bu projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Antalya’nın yeni bir hamle yapması lazım. Yeni bir adım, yeni bir marka anlayışı demek. Bu nedenle bilişim ve teknoloji vadisi oluşturarak, Ar-ge çalışmalarının da yapılacağı geniş arazi arayışını girdik. Önce Kepez’de bir yer düşündük ama uygun alan bulamadık. Arayışımız ve konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Çavuşoğlu, konuşmasını  bitirdikten sonra Salı Grubu üyesi iş adamlarının sorularını yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir