Bankalarda Kiralık Kasa Nasıl Açılır Ve Ücretleri Ne Kadardır ? | Yazan Gençlik

Bankalarda Kiralık Kasa Nasıl Açılır Ve Ücretleri Ne Kadardır ?

Bankalarda sadece mevduat değil değerli eşyalarda saklanabilmektedir. Sahip olduğunuz değerli eşyaları güvenilir bir yerde saklamak isterseniz bankaların kiralık kasalarını tercih edebilirsiniz. Peki, bankalarda kiralık kasa nasıl açılır ve bankaların kiralık kasa ücretleri ne kadardır?

mucevher-kasasi

Bankalarda kiralık kasa nasıl açılır ?

Değerli mücevher veya değerli evraklarınızı kendi kasanızda saklamak isteyebilirsiniz. Ancak herhangi bir hırsızlık durumunda kasanın ortadan kaybolması sizi zora sokacaktır. Bu nedenle bankaların kiralık kasalarını değerli eşyalarınız için kullanmanız daha mantıklıdır. Bankalar müşterilerine çeşitli şubelerinde kiralık kasa hizmeti vermektedir. Kasalar çeşitli boyutlarda oluşmaktadır.

Bankalarda kiralık kasa açtırma işlemini gerçekleştirmek için kiralık kasa hizmeti veren banka şubesine giderek hesabınızı açtırmanız gerekmektedir. Burada hesabınızı açarken belirli sürelerde saklama imkanından yararlanmanız gerekli. 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl kiralık kasa kiralayabilirsiniz. Süre bittiğinde ise dilerseniz eşyalarınızı alabilir dilerseniz süreyi uzatabilirsiniz.

Kasaya değerli eşyalarınızı yerleştirirken banka görevlisi tarafından envanter tutulmakta ve onaylanmaktadır. Aynı zamanda kendinizden başka kimlerin kasayı kullanabileceğini de belirleyebiliyorsunuz. Genel olarak toplamda en fazla 3 kişiye yetki verilmektedir.

Bankaların kiralık kasa ücretleri ne kadar?

Bankaların müşterilerine verdiği bu hizmet belirli ücretler kaşılığında gerçekleştirilmektedir. Yıllık kiralık ücretlerinin yanı sıra yıllık ücret kadar depozito da alınmaktadır.

Ortalama olarak bankaların kiralık ücretleri küçük boy kasalarda 240TL ile 400TL arasında, orta boy kiralık kasalar için 300TL ile 450TL ve büyük boy kiralık kasalar ise 350TL ile 500TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir