Bankaların Çalışma Saatleri Kaça Kadar ? | Yazan Gençlik

Bankaların Çalışma Saatleri Kaça Kadar ?

Bankalar günlük yaşantımızda oldukça önemli bir yeri vardır. Parasal olarak gerçekleştirdiğimiz işlemlerde bizlere para transfer etme, para muhafaza etme gibi imkanları sağladığı gibi bir çok kredili sistemi de bizlere sunmaktadır. Bankalar bu işlemlerini şubelerden yaptığı gibi internet bankacılığı aracılığı ile de yapmaktadır. Bankaların çalışma saatleri internet şubesinde fark etmezken şubelerdeki çalışma saatleri bizleri yakından ilgilendirmektedir.

banka-iii

Bankaların çalışma saatleri kaça kadar ?

Banka şubeleri belirli saatler arasında çalışmaktadır. Kamu bankaların saatleri sabit olmakla birlikte özel bankaların çalışma saatlerinde ise esneklik meydana gelebilmektedir. Ülkemizde özel bankaların çok olduğu düşünülürse bankaların çalışma saatleri yapılacak olan işlemlerin sağlıklı bir şekilde yapılması açısından önemlidir. Çünkü çalışma saatleri dışında işlem yapılmadığı için planlamalarda sorunlar meydana gelebilir.

Bankalar hafta sonu cumartesi ve pazar günleri çalışmazlar. Bütün bankaları bu iki gün tatil yapmaktadır. İnternet bankacılığı işlemleri hafta sonu devam ederken şubeler kapalıdır. Ancak bazı bankaları müşterilerine daha iyi hizmet vermek için bazı şubelerini cumartesi günleri de yarım gün açmaktadır. Sınırlı işlemler yapılarak acil işlemler gerçekleştirilmektedir.

Genel olarak bankalar sabah 09:00’da çalışmaya başlarlar. 12:30’da öğle arası verilir ve 13:30’da tekrar çalışmaya başlayarak 17:00 ile 17:30 arasında çalışmalarını bitirirler. Bu saatlerde işlemler bitirilir ancak banka çalışanlarının işleri bitmez ve gerekli düzenlemeler yapılarak işlerin bitmesi üzerine mesai tamamlanır. Burada zaman sınırlaması yoktur ancak genel olarak 19:00 civarlarında bütün işlemler bitmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir