Başarısız Yatırımcıların Yaptığı Sık Hatalar | Yazan Gençlik

Başarısız Yatırımcıların Yaptığı Sık Hatalar

Özellikle genç yarımcılar tecrübe sahibi olamadığı için gerçekleştirmek istedikleri yatırımlarda yaptıkları bazı hatalar ile büyük sorunlar yaşayabilmekte hatta işlerini kaybedebilmektedir. Yatırım konusunda deneyim sahibi olmak için aynı zamanda araştırma yapmakta çok önemlidir. Başarısızlıkla sonuçlanan yatırımlarda yapılan sık hatalar sizin için bir yol izlemenize yardımcı olacaktır.

basariya-giden-yol

Yatırım bir kumar değildir

Ya batarım ya çıkarım” mantığı ile yatırım yapmak çoğu zaman hüsran ile sonuçlanan olaylarla karşılaşmanıza neden olabilir. Yatırım yapacağınız zaman çok iyi araştırma yapmalı ve bütün paranızı yatırmadan önce küçük denemeler yaparak yatırım yapacağınız sektörün nabzını kontrol etmeniz daha doğru bir yol olacaktır.

Hedefsiz yola çıkmak

Hedef belirlemeniz sizin her zaman motive eden en önemli unsurdur. Bir hedef belirlemek için iyi düşünün ve o hedefe ilerlediğiniz her adımı görmeniz için not alın.

Yatırımın risk profilini çıkarmak

Yatırımlarınız ne kadar büyük olursa risk profilli de o kadar büyük olacaktır. Risk profilinde işlerin iyi gitmemesi durumunda paranızın ne kadarını kaybedebileceğinizi iyi analiz etmeniz gerekir. İyi yatırımcı sermayesinin %70‘ini koruyacak şekilde yatırımını yapar.

Vergi yasalarını çok iyi araştırın

İyi bir yatırımcı bir iş yeri açtığında oranın vergi yükümlülüklerini, çalışan sigorta ücretlerini, stok maliyetlerini gibi bir çok vergi yükümlülüğünü bilir. Yapacağınız işe göre vergi oranlarında yükselmeler de olmaktadır. Bunların hepsi bir gider kaydı olduğu için ileride satışlarınızdan kar etmek için bu masrafları da göz önünde bulundurmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir