Berlin'deki Saldırıyı O Örgüt Üstlendi | Yazan Gençlik

Berlin’deki Saldırıyı O Örgüt Üstlendi

Ülkemizde Rus Büyükelçisi’ne düzenlenen saldırı günününde Almanya’da bomba yüklü araç ile saldırı düzenlendi. Noel çarşısında düzenlenen saldırıyı ise DAEŞ terör örgütü üstlendi. 12 kişinin öldüğü bu saldırı sonrasında şüpheli kişilerin hala Almanya’da olduğu bilinmekte.

toror-saldirisi

Olayla ilgili Pakistan uyruklu bir kişi göz altına alındı ancak soruşturma ile ilgisi olmadığı anlaşıldı ve serbest bırakıldı. Şüphelilerin silahlı ve hala tehlike arz ettiği bilinmekte. Bu nedenle de soruşturmayı üstlenen Federal Başsavcılığı çalışmalarına devam ederek olası yeni bir saldırının da engellenmesini amaçlıyor.

Kurfuerstendamm, Berlin’de bulunan turistlik merkezlerden biridir. Yılbaşının yaklaşması ile oldukça kalabalık olan bu bölgede tır ile yapılan saldırı 12 kişinin ölümüne neden oldu. Saldırıda aynı zamanda 48 kişininde yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

İnsanların üzerine tırı süren tır şoförü olay yerinden kaçtığı bilindiği için yeni bir saldırı şüphesi de var. Yapılan açıklamalarda ise terör saldırısı DAEŞ terör örgüsü üstlendi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kalabalık olan Kurfuerstendamm bölgesinde noel alışverişi binlerce insan tarafından yapılmaktadır. Sivillerin olduğu bu bölgede gerçekleştirilen saldırı ise oldukça şiddetli meydana geldi ve 12 kişinin ölümü ile sonuçlandı. Açıklamalarda saldırıyı gerçekleştiren kişinin Pakistan uyruklu Naved B. olduğu sanılmakta. 2015 yılında sığınması olarak ülkeye giren kişinin Flughafen Tempelhof’ta yaşadığı iddia edilmekte. Ülkemizde gerçekleştirilen saldırıda Rus Büyükelçisi’nin ölümünden kısa bir süre sonra bu olayın gerçekleşmesi ise dünya basınının gündemini meşgul eden bir diğer soru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir