Üniversite Öğrencisi Bir Haftayı Nasıl Geçirir | Yazan Gençlik

Üniversite Öğrencisinin Bir Haftası

Pazartesi

Dun gece geç saatte yatılmış fakat devamsızlık sınırında olduğu ders (dönem sonuna doğru tüm dersler böyledir) için erken saatte uyanılır. Bir narkotik köpeği edasıyla koklanan çoraplar arasından temiz olanlar ayıklanır onlarından arasından çift olanlardan biri giyilir. Geç yatılması sebebiyle oluşan uyku açığı ders süresinde kapatılır. Öğlen o gün olan maddi duruma göre döner veya okul yemekhanesinden yemek yenir. Okuldan eve geldikten sonra sosyal medyada biraz vakit geçirilir. Acıkmaya başladıktan sonra cattlea konulan su ile makarna yapılmaya başlanmıştır. Makarna sömürüldükten sonra anne baba aranır kilometrelerce öteye rapor verilir daha sonra plana göre dışarı çıkılır veya evde vakit geçirilir ve ne olursa olsun gece gec saatlerden sonra eğlencenin tadı çıkmaya baslar gene geç uyanılır.

Salı, Çarşamba ve Perşembe durum çokta farklı değildir fakat Cuma akşamı makarna yapacakken hiç bir günde bahsetmediğimiz bulaşık sorunu ortaya çıkar temiz  materyal olmadığı görünür bir gazla dağ gibi olmuş bulaşık yıkanır. Cumartesi gecesi için plan yaparken neredeyse tüm kıyafetlerin kirli olduğu fark edilir gene narkotik köpeği edasıyla temiz kıyafetler ayıklanır yoksa arka arkaya 4 makine (7 makineye kadar çıktığı görülmüştür) çamaşır yıkandıktan sonra asılır kurutulur. Dışarıya çıkmadan 15 dakika önce yarım yamalak bir ütü yapılır fakat o gömlek o an öğrenciye dünyanın en güzel ütülenmiş gömleği gibi gelir.

Cumartesi gecesi dışarıda eğlenildikten sonra sabaha karsı eve gelinir( %80’lik bir grup eve nasıl geldiğini hatırlamaz) Pazar aksamına kadar camış gibi uyuduktan sonra uyanılır geç uyanılması sebebi ile Pazar gecesi geç saatte uyunur ve bu döngü sınav haftasına kadar devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir