Bir de Hazine Yardımları Olsa | Yazan Gençlik

Bir de Hazine Yardımları Olsa

Arkadaşlar bilmiyorum hatırlıyor musunuz ? AKP ye açılan kapatma davası sürecinin sonunda verilen karar  ile hazineden mahrum edilen AKP’nin bu parası nereden geliyor ? Her yerde evet pankartı… Kaç bin kişilere iftar veriyorlar. Masalarda evet, örtülerde evet, tabaklarda evet, bardaklarda evet, her yer ama her yer evet olmuş. Duraklar evet, duvarlar evet, arabalar evet. Sözler evet, şehirler evet, iller evet. Her yere evet yazdıran bu gücün ekonomik kaynağı nereden geliyor.

Hadi diyelim partinin içindeki zenginler karşılıyor. Kim bu zenginler ? Kaç para veriyorlar ? Ne kadar bütçe ayırıyorlar. ? Bu paraları nasıl kazanıyorlar ?  Sanane be adam diyenler olacaktır. Ama banane değil. Çünkü bu parti devleti yönetiyor. Bu bütçeler parti bütçesinden mi yoksa devletin hazinesinden mi harcanıyor. Açılış ayağına parti propagandası yapılıyor. Bunların kaynağını merak ediyoruz. Bu kaynakları lütfen bize açıklasınlar. Kimler tarafından karşılanıyor. Karşılığında ne veriliyor. Yoksa sırf ” evet ” aşkı için mi bu kadar harcama ? Bu bir genel seçim değil diyen başbakan  genel seçimlere hazırlanıyor gibi hazırlanıyor referanduma. Ülkede yanlış olan şeylerde muhalefeti suçlama gibi bir tiki var sayın başbakanımızın.

Adalet ve Kalkınma Partisi adını kullanarak aldatma ve kandırma yapanların artık halka hesap vermek vakti geldi. Nereden geliyor bu değirmenin suyu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir