Bisikletiyle 40 Ülke Gezdi Ama Marmaris'te Trafik Kazasında Can Verdi | Yazan Gençlik

Bisikletiyle 40 Ülke Gezdi Ama Marmaris’te Trafik Kazasında Can Verdi

Ekşi Sözlük’te ” 24 mayıs 2015 Fransız gezginin hayatını kaybetmesi ” başlığı altında verilen habere göre Christian Niaffe isimli bir Fransız, bisikletiyle Türkiye’yi turlamak istiyordu.  Bu kapsamda başladığı tur Marmaris’te uğradığı bir trafik kazası sonucu acı şekilde sona erdi.

Fransız gezgin Niaffe, 59 yaşındaydı ve Paris’te yaşıyordu. Fransız Gezgin bugüne kadar 5 farklı kıtada toplam 40 ülke gezmişti. Hem de bisikletiyle… Gezgin kişisel blogunda  yazdıklarına göre de içlerinde Bolivya,  İran, Kamboçya, Özbekistan gibi ülkelerinde olduğu 16 ülkeye daha gitmek istiyordu.

Ancak Fransız gezgin Marmaris’te, dün yani 24 Mayıs 2015 Pazar günü saat 17 sularında uğradığı trafik kazası nedeniyle hayatını kaybetti. 40 ülke gezmiş Fransız gezgin Christian Niaffe çıktığı Türkiye turu kapsamında dün (24.05.2015) saat 17 sularında Gökova İlçesi’nde mola verdikten sonra Marmaris İlçe merkezine doğru bisikletiyle yol almaya başladı. Marmaris ilçe merkezine 15 kilometre mesafe kalmışken Taşhan Mevkii’nde emniyet şeridinde bisikleti ile rampayı tırmanmaya çalıştığı esnada arkadan çarpan bir otomobil 59 yaşındaki gezgini hayatından etti.

bisikletli-kazasi

Kazada ağır yaralanan bisikletli önce ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahale sonrasında Muğla Sıtkı Koçman Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ne sevk edildi. Ancak yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Niaffe hayatını kaybetti. Cenazesi bugün uçakla ülkesine gönderilecek. Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken kazaya neden olan otomobil sürücüsü gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir