Burak King & Rozz Kalliope - Eyvallah Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Burak King & Rozz Kalliope – Eyvallah

Günümüzün sevilen iki ismi bir araya gelerek önümüzdeki aylarda sağdan soldan bolca duyacağımız hiti piyasanın ortasına bırakıyor. Neredeyse rap fantazi diyebileceğimiz tarzıyla öne çıkan Burak King ile kadın MC’ler arasında dikkat çeken Rozz Kalliope, Denizkan Boz’un prodüktörlüğünde mixini Buğra Çelik’in yaptığı Eyvallah projesine imza attı.

Şarkı Sözleri

Ayın 26’sında paylaşıldığında dilimize pelesenk olabileceğini düşündüğümüz lirikler sitemizde yer alıyor. Son dönemde sosyal medyanın bir bakıma herkesin kendi televizyonu ve tanıtım aracı. Nitekim ünlü sıfatını taşımak için kanallara veya farklı araçlara kimse ihtiyaç duymuyor. Özellikle sanatçı kimliğini taşıyan birisi eserini YouTube ve benzeri mecraya koyup istediği etkileşimi alabiliyor. Hal böyleyken Burak King gibi kişilikler işleriyle gündeme çıkabiliyor. Örneğin Eypio beraberliğinde sundukları şarkı Türkiye’de herkes tarafından sevilmişti. Yine Rozz Kalliope milyonlarca kez dinlendiği Benjamis serisi sayesinde listelerin altını üstüne getirmişti. Kısacası kalitesini konuşturan trendlerde yerini buluyor. Hiphop kültürünün ivme elde etmesiyle şarkı sözleri odakli tarz da ritmini yakaladı. Artık sentezlenmiş versiyonları bile büyük kesimi dinleme hususunda cezbedebiliyor.

Yeni ürünün arka planında camiayı takip edenlerin bildiği imzalar var. Örneğin altyapıda dikkat çeken ve eskiden MC’lik yapan ses mühendisi Buura mixing, mastering detayında performans sergiliyor. Beat tam bizim insanımızın seveceği kıvamda. Burak Canatan’a yakışacak arabesk tınının yanında nakarat defalarca açılacak cinsten. Keza Rozz ise normal bölümündeki sözleri sıradan 16 bar şeklinde yazmamış. Eyvallah video klip yönetmen koltuğunu, paylaşılan bilgiye bakılınca Kadir Yücel doldurmakta. Zaten teaser kesiti seviyesini hissettiriyor. Beyaz ve siyah rengin arasındaki değişik tonajlardaki uyumu, klip için seçilen yer doğru karar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir