Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları | Yazan Gençlik

Cep Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

Akıllı Telefon

Kullandığımız cep telefonları her geçen gün daha da güçlenerek bizlere hızı sunsa da belirli bir süre sonrasında çeşitli nedenlerden dolayı yavaşlamaya başlamakta. Hatta bazı telefonlarda yavaşlık işlem yapmayacak seviyelere gelerek kullanıcıların sorun yaşamasına neden olmaktadır. Bu gibi sorunları yapıyorsanız cep telefonunu hızlandırmanın yolları listesini gözden geçirebilirsiniz.

Akıllı Telefon

1. Gereksiz uygulamalar

Yapmanız gereken ilk iş gereksiz olan bütün uygulamaları silmenizdir. Belki kullanırım dediğiniz uygulamaları büyük ihtimal uzun süre kullanmayacaksınız. Bu uygulamalar çalışmadığınız zamanlarda da arka planda çalıştığı için cep telefonunuzun yavaşlamasına neden olacaktır.

2. Güncellemeleri her zaman takip edin

Uygulamalarınızın her zaman son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Çünkü uygulamalar güncellemeler ile daha optimize olmakta bu da cep telefonunuza performans olarak yansımaktadır.

3. Cep telefonunuz size ne verdiğini iyi bilin

Cep telefonlarının özellikleri farklı olduğu için sunduğu hızda farklıdır. Cep telefonunuzla neler yapabileceğinizi ve neler yapamayacağınızı öğrenmeniz telefonunuza gereksiz yüklenmenizi önler.

4. Senkronizasyon tercihinizi değerlendirin

Özellikle bulut programları cep telefonunuzda yüklü ise yaptığınız bütün değişiklikleri kaydetmek ve sürekli dosya güncellemek için çalışacak olan bu programlar internet kotanızı etkileyeceği gibi cep telefonunuzun daha yavaş çalışmasına neden olabilir.

5. Gereksiz dosyalar

Akıllı cep telefonları bilgisayarlar gibi çerez, geçmiş kayıtlar gibi bilgileri belleğinde tutar. Gereksiz dosyaları silen ve herkes tarafından tercih edilen uygulamaları telefonunuza yükleyerek bu gereksiz dosyaların otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem cep telefonu hafızasının da artmasına katkı sağlayacaktır.

6. Gerektiğinde fabrika ayarları kurtarıcınız olur

Uzun süre cep telefonunuzu kullandınız ve artık işler çığırından çıkmışsa yedek alın ve fabrika ayarlarına yeniden dönün. Bu kısa bir çözüm olacaktır.

7. Virüs programı kullanın

Virüs programları indirdiğiniz uygulamaları denetleyeceği gibi virüslerin cep telefonunuzu boş yere meşgul etmesini de engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir