CHP'nin Yaptığı Mitingden Çok Ali Taran Tanıtımı Gibi | Yazan Gençlik

CHP’nin Yaptığı Mitingden Çok Ali Taran Tanıtımı Gibi

Habertürk’ten köşe yazarı Ruşen Çakır, dünkü Kartal’daki CHP mitingi için lansman benzetmesi yaptı. CHP’nin ” milletçe alkışlıyoruzmitingi olarak nitelendirilen ve bu mitinglerin ilki oldu düşünülen CHP’nin İstanbul Kartal’da düzenlediği mitingde milletvekili adaylarının tanıtılması beklenilirken milletvekilleri adayları tanıtılmayıp mitingte sadece CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu.

chp-mitingi

1977 yılının 11 Nisan’ında o zamanlar CHP genel başkanı olan Bülent Ecevit de Kartal’da miting yapmıştı. Geçen yılların ardından Bülent Ecevit’in aynı yerde miting yapmasının yıl dönümünde CHP yeniden miting yaptı ve halka seslendi. Mitingin 7 Haziran genel seçimleri münasebeti ile hazırlandığı düşünülse de mitingde pek seçim havası yoktu. Habertürk yazarı Ruşen Çakır bugün köşe yazısında dünkü miting ile alakalı olarak mitingin geneli için Ali Taran’ın hazırladığı reklam kampanyasının tanıtımı benzetmesini yaptı.

CHP Kartal mitinginde millet vekillerini tanıtmayıp mitingi Ali Taran’ın kampanyası tanıtımına dönüştürür gibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına yer vermesi mitingin kısa sürede bitmesi ile sonuçlandı. Mitingin kısa bitmesine karşın İstanbul’da dün havaların iyi olması da CHP mitingi için başka bir eksi idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir