Cumhurbaşkanı Süper Lig Kaptanlarını Yıldız Sarayı'nda Topladı | Yazan Gençlik

Cumhurbaşkanı Süper Lig Kaptanlarını Yıldız Sarayı’nda Topladı

Cumhurbaşkanı Saray Toplantı Kaptna Futbol

Geçtiğimiz günlerde Çaykur Rizespor deplasmanından dönen Fenerbahçe otobüsüne Rize-Trabzon yolunda silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. Fenerbahçe takım otobüsüne yapılan çirkin silahlı saldırıya ilişkin açıklamalar ve kınamalar devam ederken bu sefer de Beşiktaş Hentbol Takımı’nı taşıyan otobüs Mersin’de taşlı saldırıya uğramıştı. Sporda gerçekleşen çirkin ve tatsız olaylar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Yıldız Sarayı’nda Süper Toto Süper Lig takımlarının kaptanlarını topladı.

Yıldız-Sarayı-Toplantısı

Yıldız Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki zirvede tabi ki Süper Lig takımlarının kaptanlarının yanı sıra Türk sporu ve futbolunun önemli isimleri de yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ da toplantıdaydı. Bir saat gecikmeli başlayan toplantıda cumhurbaşkanı konukları ile geçtiğimiz günlerdeki Fenerbahçe ve Beşiktaş takım otobüslerine yapılan saldırılar hakkında konuştu, bilgiler aldı.

Toplantı da bir de sürpriz gerçekleşti. Erdoğan’ın davetine katılan kaptanlardan Trabzonspor’lu Jose Bosingwa da yer aldı. Cumhurbaşkanının davetine formasıyla gelen takım kaptanı Jose Bosingwa imzaladığı Trabzonspor formasını Erdoğan’a hediye etti.

Bir buçuk saat süren Yıldız Sarayı’ndaki toplantıdan çıkan konuklar futbola ve spora dair barış ve kardeşlik dolu açıklamalar yaptılar. Türk futbolundaki sportmenliğe uygun olmayan davranışlar ve saldırılara ilişkin konuşulduğunu ve konukların alınabilecek önlemlere dair iyi fikirler sunduklarını söylediler. Toplantıdan çıkan konuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tarz toplantıların devamının geleceğini bildirdiğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir