Cüneyt Çakır'a UEFA'dan Medya Yasağı | Yazan Gençlik

Cüneyt Çakır’a UEFA’dan Medya Yasağı !

UEFA, Şampiyonlar Ligi 2014 – 2015 sezonu final maçı Barcelana – Juventus karşılaşmasını yönetecek hakemin Türkiye’nin gururu Cüneyt Çakır olacağını resmen Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirmişti.

Türk futboluna ve hakemliğine uluslararası boyutta kazandırdığı prestiji 6 Haziran Cumartesi günü Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak  Barcelona Juventus finalini de yöneterek katlayacak olan FIFA kokartlı Cüneyt Çakır’a UEFA yönetiminden medyaya basın açıklaması ve konuşması yasağı geldi. Bunun gerekçesi UEFA’nın Şampiyonlar Ligi organizasyonunun ve markasının itibarını korumak olarak gösteriliyor, en azından bu yönde tahmin yürütüyoruz.

TTF’ye gelen, Türk hakem Çakır’ın Şampiyonlar Ligi final maçını yöneteceği bildirisinin ardından Cüneyt Çakır’ın telefonları hiç susmadı. Cüneyt Çakır’a açılan telefonlar, tebrik ve röportaj talepleri içeriğinde oldu. UEFA bu doğrultuda Şampiyonlar Ligi markasını korumak amacında TFF’ye Cüneyt Çakır’ın basına konuşmaması yönünde uyarı gönderdi.

Türk hakemin bir an olsun susmayan telefonu nedeniyle UEFA resmi sitesinden konuyla ilgili açıklama yapıldı  ve hakem Çakır’ın istenilen röportaj taleplerini getirilen yasak nedeniyle kabul edemeyeceği bildirildi.

Cüneyt Çakır

UEFA’nın Cüneyt Çakır’ı Barselona Juventus finali ile görevlendirmesi nedeniyle TFF’nin Türk hakemi Süper Lig’in son iki haftasında görevlendirmeyeceği söyleniyor. Bilhassa Galatasaray – Beşiktaş derbisinde görevlendirilebilir fakat son haftaki maçta görevlendirilmeyeceği kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir